14:35 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Uudised
lühendatud link
42 0 0

President Kersti Kaljulaid on sel nädalal töövisiidil Saksamaal, Sloveenias ja Ameerika Ühendriikides. Tagasi kodumaale jõuab riigipea alles pühapäeval.

TALLINN, 3. juuni — Sputnik. President Kersti Kaljulaid sõidab esmaspäeval töövisiidile Saksamaale, kus kohtub liidukantsler Angela Merkeliga ning esineb Saksamaa töösturitele, teatab presidendi kantselei

Kolmapäeval osaleb riigipea Sloveenias Kesk- ja Ida-Euroopa riikide tippkohtumisel ning töönädala lõpus osaleb New Yorgis ÜRO julgeolekunõukogu liikmete valimisel.

Vaestel on oma mured: kuidas Eesti piiritara sai Euraasia kalleimaks >>

Täna ja homme toimub Saksamaal Berliinis Saksamaa tööstuste liidu aasta olulisim konverents Saksamaa Tööstuse Päev, mille üheks peakõnelejaks on president Kaljulaid. Konverentsil on kavas ka riigipea kohtumine liidukantsler Merkeliga.

Kolmapäeval osaleb Vabariigi President Sloveenias Ljubljanas nn Kolme mere algatuse (Three Seas Initiative) tippkohtumisel, mis toob ühise laua taha Eesti, Läti, Leedu, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi, Ungari, Bulgaaria, Austria ja Horvaatia riigipead.

Neljapäeval jätkub töövisiit Ameerika Ühendriikides, kus riigipea osaleb ÜRO julgeolekunõukogu mitte-alaliste liikmete valimisega seotud sündmustel.

Reedel algavad New Yorgis ÜRO peakorteris hääletused, mille tulemusel selguvad, kes kuuluvad aastatel 2020-21 julgeolekunõukogusse. Eesti jaoks on see esimene kord pürgida ÜRO Julgeolekunõukogusse ning Eesti konkureerib hääletusel Rumeeniaga.

Kersti Kaljulaid tegi 18.-19. aprillil kahepäevase töövisiidi Moskvasse. Seal avas ta renoveerimisjärgselt Eesti saatkonnahoone ja kohtus Venemaa juhi Vladimir Putiniga. Läbirääkimised kestsid umbes kaks ja pool tundi.

President Kaljulaidi visiit Moskvasse >>

Pärast kohtumist rääkis Kaljulaid, et arutas Putiniga Eesti ja Venemaa majanduskoostöö võimalusi ning Ukraina ja Gruusiaga seotud küsimusi. Lisaks kutsus ta Vladimir Putinit osalema Tartus 2020. aastal toimuval soome-ugri rahvaste kongressil.

President Kersti Kaljulaid oli maikuus ühepäevasel töövisiidil Ukrainas, kus osales Kiievis Ukraina uue presidenti Volodõmõr Zelenski ametissevannutamise tseremoonial ning kohtus riigipeaga.

Samal teemal

President Kaljulaidi visiit Moskvasse
Kaljulaid rääkis Ukraina presidendiga korruptsioonivastase võitluse tähtsusest
Kaljulaid kritiseeris otsust taastada Venemaa õigused EN-is
President Kaljulaid nimetas ametisse Eesti Panga uue presidendi
Tagid:
poliitika, USA, Sloveenia, Saksamaa, välismaa, töövisiit, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad