13:37 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Uudised
lühendatud link
58 0 0

Ukraina kaguosa konflikti reguleerimise Minski kontaktgrupis on vastu võetud kolm dokumenti, kuid lahingud piirkonnas jätkuvad.

TALLINN, 3. juuni — Sputnik. Ukraina president Volodõmõr Zelenski ütles, et Kiievil on "konkreetsed ettepanekud ja uued lahendused" Donbassi konflikti reguleerimiseks. "Keegi ei kavatse kaubelda Ukraina territooriumi ega suveräänsusega," lisas ta briifingul, teatab RIA Novosti

Kiiev ja ennast iseseisvaks kuulutanud Donetski ja Lugantski rahvavabariigid leiavad, et Donbassis püsib konflikti de-eskaleerimiseks oht, et aktiivne sõjaline tegevuse jätkub.
© Sputnik / Геннадий Дубовой

Kiievi esindajaks Minskis toimuvatel kontaktgrupi kõnelustel määrati taas riigi endine ​​president Leonid Kutšma. Varem oli ta teatanud, et lahkub sellelt ametikohalt "kriitilise vanuse saabudes". Eelmisel suvel täitus tal 80 eluaastat. Oma nõusolekut kontaktgruppi tagasi pöörduda selgitas Kutšma sellega, et "Ukrainal ei ole praegu oma ajaloo kergemad ajad."

Esimene Donbassi-alane kolmepoolne kohtumine on kavandatud 5. juuniks, kus Ukraina delegatsioon algatab vaherahu saagi koristamise ajaks, ütles Zelenski.

Näitlejad vahetusid, ent etendus on sama — ekspert Zelenski seisukohast Venemaa suhtes >>

Konflikt Ukraina kaguosa kestab viis aastat. Selle reguleerimise küsimusi arutatakse Minski kontaktgrupis. Vastu on võetud kolm de-eskalatsiooni reguleerivat dokumenti, kuid lahingud jätkuvad.

Projekti SONAR-2050 peatoimetaja ja poliitoloog Semjon Uralov kommenteeris Ukraina liidri avaldusi raadios Sputnik järgmiselt: "Mingeid uusi lahendusi Zelenskil loomulikult pole. Me oleme teda juba kolmandat nädalat jälginud ja näinud, et tema väited sõja lõpetamisest on vaid tühi retoorika. Selleks, et edasi liikuda, tuleks alustuseks vähemalt vaenutegevuse aktiivne faas peatada. Seda ei ole tehtud.

Avaldused Venemaaga sõja jätkumise kohta näitavad, et ideoloogiliselt seisab Zelenski täpselt samadel positsioonidel, nagu (Ukraina endine president Petro) Porošenko. Leonidi Kutšma nimetamine Donbassi läbirääkijaks räägib sellest, et Kiiev jätkab sama strateegiat: rääkida palju konfliktist, kuid mitte  midagi teha selle lahendamiseks. Kuigi kõik selleks vajalikud meetmed on Minskis sõlmitud kokkulepetes selgelt välja toodud. Seetõttu arvan, et see kõik on vaid paljas retoorika.

Zelenski ei ole veel valimiskampaania režiimist väljunud. Aeg oleks juba käituda tegevpoliitikuna,” ütles Semjon Uralov.

Samal teemal

Toetada ei tohi, pommitada võib: ENPA avaldas oma seisukoha Donbassi suhtes
Seadus Donbassi kohta legaliseeris Ukraina Relvajõudude kuriteod, teatati Moskvast
Viis aastat Donbassi ümberkasvatamiseks
Venemaal alustas tööd esimene Donbassi elanikele passide väljastamise keskus
Ukraina vajab Donbassi, aga ilma inimesteta - Kiievi uus stsenaarium
Tagid:
Minski lepped, Volodõmõr Zelenskõi, Donbass

Peamised teemad