16:19 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Uudised
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
8310

Tallinna Linnavolikogu reformierakonna fraktsioon ettepanek anda ühele pealinna tänavatest või väljakutest Nemtsovi nimi ei saanud linnapea Mihhail Kõlvarti toetust.

TALLINN, 4. juuni — Sputnik. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ei ole nõus linnavolikogu opositsiooni kuuluva Reformierakonna fraktsiooni ettepanekuga nimetada üks Tallinna vanalinna tänavatest või väljakutest Venemaa poliitiku Boriss Nemtsovi auks, teatab RIA Novosti

Venemaal toimusid Nemtsovi mälestusmarsid
© Sputnik / Евгений Одиноков

Varem tegi Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon ettepaneku anda ühele pealinna tänavatest või väljakutest Nemtsovi nimi. Fraktsiooni liige Eerik-Niiles Kross märkis, et poliitiku auks on võimalik nimetada väljak Vanalinnas või kaaluda teisi pakutud alternatiive.

"Suurgildi väljaku nimi sobis eelmistele põlvkondadele, see sobib ka meile. Lisaks pole päris selge, milline on Boriss Nemtsovi eriline suhe Tallinnaga. Ma usun, et paljud mitte ainult Tallinna, vaid kogu riigi elanikest nõustuvad minuga selles," ütles Kõlvart. 

Venemaa opositsioon on Nemtsovita orvuks jäänud >>

Kõlvart märkis, et ei näe põhjust asendada kaunist ajaloolist nime poliitilist konjunktuuri järgivaga. Linnapea lisas, et Tallinna vanalinn on UNESCO kaitse all just selle terviklikkuse tõttu. "Sel aastal tähistab Tallinn linna esimese kirjaliku mainimise 800. aastapäeva. Linna ajaloolised nimed on vanalinna pärandis sama olulised, nagu müürid, tornid, väravad ja munakivisillutised," ütles Kõlvart. 

Nemtsovi nimi on antud tänavatele juba kolmes maailma pealinnas: Washingtonis, Vilniuses ja Kiievis.

Nemtsov tapeti 27. veebruaril 2015 kesköö paiku Moskva kesklinnas Bolshoi Moskvoretski sillal. Kohus mõistis viiele Nemtsovi mõrvas osalenule 11 kuni 20 aasta pikkused vanglakaristused.

Tapmise täideviija Zaur Dadajevile mõisteti 20 aastat vangistust, Anzor Gubaševile - 19 aastat, tema vend Šadidile - 16 aastat, Temirlan Jeskerhanovile - 14 aastat, Hamzat Bakhajevile - 11 aastat. Kohus tuvastas, et Jeskerhanovi rolliks oli poliitiku jälgimine.

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Tallinna vanalinn muutub suureks festivalilavaks
Nemtsovi tapmises osales Ukraina julgeolekuteenistus
Meedia: jälgitava SIM-kaardi kasutamine paljastas Nemtsovi tapjad
Kohtus näidati videosalvestust, kus Dadajev tunnistab üles Nemtsovi tapmise
Tagid:
ümbernimetamine, tänav, Boriss Nemtsov, Mihhail Kõlvart, Tallinn

Peamised teemad