20:52 05. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Uudised
lühendatud link
5910

Politoloog kommenteeris EL reaktsiooni Venemaa otsusele laiendada nn "musta nimekirja" EL kodanikest, kellel on keelatud Venemaale siseneda.

TALLINN, 4. juuni — Sputnik. Euroopa Liit loodab, et Venemaa tühistab oma musta nimekirja. Euroopa ootusi kommenteeris raadio Sputnikule Venemaa Valitsuse finantsülikooli poliitikateaduste osakonna dotsent Leonid Krutakov. 

Balti kett, 23. augustil 1989
© Sputnik / Юрий Абрамочкин

EL sai Venemaa võimude teate "musta nimekirja" laiendamise kohta isikutest, kellele on Venemaa Föderatsiooni sisenemine keelatud. Brüssel on veendunud, et selleks ei ole põhjust ja loodab otsuse tühistamisele.

"Saime teada, et Venemaa otsustas laiendada nn "musta nimekirja" ELi kodanikest, kellel on keelatud Venemaale siseneda. Sellistele meetmetele pole mingit õigustust ja me ootame, et Venemaa need tühistaks," ütles EL volitatud ametnik RIA Novostile.

Nähtuna Venemaalt: keda ja mille eest Eestis häbimärgistatakse >>

Mõni aeg tagasi teatas Venemaa välisministeerium, et Moskva laiendab vastusena Venemaale sisenemiskeelu all olevate EL riikide ja institutsioonide esindajate nimekirja, et nendes olevate isikute arv vastaks Euroopa Liidu analoogses nimistus olevatele inimestele. 

Ministeeriumi sõnul on Moskva EL-i korduvalt hoiatanud ühepoolsete sanktsioonide kasutamise eest, sest need on vastuolus rahvusvahelise õigusega.

Euroopa ootusi kommenteeris raadio Sputnikule Venemaa Valitsuse finantsülikooli poliitikateaduste osakonna dotsent Leonid Krutakov.

"Huvitav, mispärast? Miks peaks Venemaa oma otsuse tühistama, kui tegu on vastumeetmega? See on vastureaktsioon, mida aktsepteeritakse kõikides diplomaatilistes ringkondades üle maailma - teatud sanktsioonidele järgneb alati sümmeetriline vastus. Seetõttu ei pea Venemaa midagi muutma. Ega ole ta ka kellelegi võlgu."

Valitsus kehtestab sissesõidukeeld nn Magnitski nimekirjas olevatele isikutele >>

"Kust on pärit Euroopa Liidu selline veendumus? Tõenäoliselt viitab see russofoobia kõrgeimale tasemele - Venemaa ei ole mitte ainult kõiges süüdi, vaid ka hoopis midagi muud kui "tavaline tsiviliseeritud Euroopa riik". Teistsugust selgitust mul ei ole," ütles Leonid Krutakov.

Samal teemal

Sissesõidukeeld Aleksandrovi nimelisele ansamblile õõnestab demokraatia aluseid
Valitsus kiitis heaks sissesõidukeelu tõhustamise
Riigikogu täiendas välismaalasele sissesõidukeelu kehtestamise aluseid
Välisminister tahab Magnitski nimekirjas olevatele isikutele sissesõidukeelu kehtestada
Eestil tuleb "Magnitski nimekirja" eest vastust anda
Tagid:
tühistamine, EL, Venemaa, sissesõidukeeld

Peamised teemad