19:47 06. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Uudised
lühendatud link
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
54 0 0

Ukraina välisministeeriumi seisukohta Venemaa võimalikust tagasipöördumisest ENPA-sse kommenteeris Venemaa Progressiivse poliitika fondi direktor Oleg Bondarenko.

TALLINN, 4. juuni — Sputnik. Venemaa võimalik tagasipöördumine ENPA-sse kahjustab organisatsiooni usaldusväärsust, ütles Ukraina asevälisminister Vassili Bodnar Ukraina raadios, teatas raadio Sputnik

ENPA reglemendikomitee võttis hiljuti vastu resolutsiooniprojekti, milles kutsus Venemaa delegatsiooni üles osalema organisatsiooni juunikuisel istungjärgul. Saadikud arutavad dokumenti 24. juunil.

Bodnar kurtis, et Kiievil ei õnnestunud veenda "rahvusvahelisi partnereid" selle projekti vastu hääletama. Ta süüdistas Venemaad taas inimõiguste mitteaustamises ja märkis, et lääneriigid annavad "talle selle andeks".

Venemaa Progressive poliitika fondi direktor Oleg Bondarenko ütles raadio Sputnik eetris, et Ukraina politiseeritud protestid Venemaa vastu ENPAs olid kõiki juba ära tüüdanud ja hindas Venemaa tagasipöördumise tõenäosust. 

"Ma arvan, et need võimalused on üsna kõrged. Tuleb aru saada, et kogu see lugu on kõiki juba ära tüüdanud ja mis kõige tähtsam, see muutis selle peategelase, ma mõtlen endist Ukraina president Petro Porošenkot, kuvandit.

Pole mingeid otseseid probleeme ega takistusi, mis teeksid võimatuks Venemaa tagasipöördumise ENPA-sse ja ENPA reglemendi muutmise selliselt, et selline lugu - ühe delegatsiooni väljaheitmine teiste seisukohaga mittenõustumise pärast - ei korduks enam kunagi," ütles Oleg Bondarenko.

Kaljulaid kritiseeris otsust taastada Venemaa õigused EN-is >>

Aastatel 2014–2015 võeti Venemaa parlamendiliikmete delegatsioonilt ENPA-s mitmed õigused nende positsiooni tõttu Krimmi küsimuses. Moskva lõpetas istungitel osalemise ning 2017. aasta juunis peatas liikmemaksu tasumise kuni delegatsiooni õiguste täieliku taastamiseni. 

© Sputnik / Владимир Федоренко

Aprillis toimunud istungil võttis assamblee häälteenamusega vastu resolutsiooni, milles kutsuti Venemaad üles moodustama oma delegatsioon ning tasuma oma osamaks Euroopa Nõukogu eelarvesse.

Moskva omakorda tuletas meelde, et Venemaa on nõus osalema ENPA istungil ainult täieõigusliku liikme õiguste taastamise korral.

Maikuus tegi Euroopa Nõukogu ministrite komitee (CMCE) avalduse, et kõigil Euroopa Nõukogu riikidel peaks olema võrdselt õigus osaleda CMCE ja ENPA tegevuses.

Teema:
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)

Samal teemal

ENPA Eesti delegatsioon osaleb assamblee istungil
ENPA-s saadi aru, et Venemaa suhtes on tehtud "suur viga"
Krimm lükkas tagasi ENPA nõudmised seoses Kertši sündmustega
Venemaa välisministeerium: Venemaa delegatsiooni vastased ENPA-s jäid vähemusse
Tagid:
taastamine, ENPA, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad