07:02 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Uudised
lühendatud link
90 0 0

Teise iga-aastase Khaled al-Khatibi mälestusauhinna võitjad kuulutatakse välja 30. juulil - RT Arabiciga koostööd teinud 25-aastase ajakirjaniku Khaled al-Khatibi surma aastapäeval.

TALLINN, 5. juuni — Sputnik. Telekanal RT pikendab kuni 24. juunini taotluste esitamist Khaled al-KhatibMemorial Awards - iga-aastase rahvusvahelisele ajakirjandusauhinna saamiseks, mis antakse ajakirjanikele parima konfliktipiirkonnas tehtud töö eest. 

© Sputnik / Nikolay Hiznyak

Auhind asutati Süürias hukkunud ajakirjanik Khaled al-Khatibi mälestuseks, kes tegi koostööd RT Arabic"iga. Aastal 2019 antakse see välja teist korda. Taotlused auhinnale on esitanud juba rohkem kui kümne riigi ajakirjanikud.

Khaledi Al-Khatibi rahvusvaheline auhind antakse välja kolmes kategoorias: "Parim töö konfliktipiirkonnast: pikk video", "Parim töö konfliktipiirkonnast: lühike video", "Parim töö konfliktipiirkonnast: tekst".

"Kuigi meie auhind antakse sõjakorrespondentidele, on see eelkõige rahupreemia. On ju sõjakorrespondendi ülesanne rääkida tõde sellest, kui jube on sõda," ütles RT peatoimetaja asetäitja Anna Belkina. 

Kirill Võšinski tänas ajakirjanikke "professionaalse solidaarsuse" eest >>

Auhindade väljaandemise esimesel aastal tunnistati selle vääriliseks Iraagi ja Iirimaa esindajaid, kes rääkisid olukorrast Iraagis ja Süürias pärast ISIS-e* sõdurite minemakihutamist. Singapuri ajakirjanik sai auhinna Lõuna-Filipiinidel asuvas Maravi linnas toimepandud terrorirünnaku kajastamise eest.

Auhinna žürii koosnes silmapaistvatest Vene- ja välismaa ajakirjanikest, kelle hulgas olid ka Irada Zeinalova ja Jevgeni Poddubnõi.

Teise iga-aastase Khaled al-Khatibi mälestusauhinna võitjad kuulutatakse välja 30. juulil - RT Arabiciga koostööd teinud 25-aastase ajakirjaniku Khaled al-Khatibi surma aastapäeval.

Khaled al-Khatib hukkus 2017. aastal islamivõitlejate rünnakus Süüria Homsi provintsis. Oma reportaažides valgustas ta Süüria valitsusvägede lahinguid terroristidega. Venemaa president Vladimir Putin autasustas Khaled al-Khatibi medaliga "Vapruse eest", mis anti tema perekonnale üle esimesel Khaled al-KhatibMemorial Awardsi autasustamistseremoonial.

Taotluse auhinna saamiseks saab esitada võrgulehel https://award.rt.com.

* ISIS –organisatsioon, mis on tunnustatud terroristlikuks Venemaal ja paljudes teistes riikides.

Tagid:
konkurss, auhind, ajakirjanik, ISIS, Süüria

Peamised teemad