23:52 16. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Khaled al-KhatibMemorial Awards

Telekanal RT pikendas Khaled al-Khatibi rahvusvahelise auhinna taotlemise tähtaega

© Sputnik / Рамиль Ситдиков
Uudised
lühendatud link
70 0 0

Teise iga-aastase Khaled al-Khatibi mälestusauhinna võitjad kuulutatakse välja 30. juulil - RT Arabiciga koostööd teinud 25-aastase ajakirjaniku Khaled al-Khatibi surma aastapäeval.

TALLINN, 5. juuni — Sputnik. Telekanal RT pikendab kuni 24. juunini taotluste esitamist Khaled al-KhatibMemorial Awards - iga-aastase rahvusvahelisele ajakirjandusauhinna saamiseks, mis antakse ajakirjanikele parima konfliktipiirkonnas tehtud töö eest. 

© Sputnik / Nikolay Hiznyak

Auhind asutati Süürias hukkunud ajakirjanik Khaled al-Khatibi mälestuseks, kes tegi koostööd RT Arabic"iga. Aastal 2019 antakse see välja teist korda. Taotlused auhinnale on esitanud juba rohkem kui kümne riigi ajakirjanikud.

Khaledi Al-Khatibi rahvusvaheline auhind antakse välja kolmes kategoorias: "Parim töö konfliktipiirkonnast: pikk video", "Parim töö konfliktipiirkonnast: lühike video", "Parim töö konfliktipiirkonnast: tekst".

"Kuigi meie auhind antakse sõjakorrespondentidele, on see eelkõige rahupreemia. On ju sõjakorrespondendi ülesanne rääkida tõde sellest, kui jube on sõda," ütles RT peatoimetaja asetäitja Anna Belkina. 

Kirill Võšinski tänas ajakirjanikke "professionaalse solidaarsuse" eest >>

Auhindade väljaandemise esimesel aastal tunnistati selle vääriliseks Iraagi ja Iirimaa esindajaid, kes rääkisid olukorrast Iraagis ja Süürias pärast ISIS-e* sõdurite minemakihutamist. Singapuri ajakirjanik sai auhinna Lõuna-Filipiinidel asuvas Maravi linnas toimepandud terrorirünnaku kajastamise eest.

Auhinna žürii koosnes silmapaistvatest Vene- ja välismaa ajakirjanikest, kelle hulgas olid ka Irada Zeinalova ja Jevgeni Poddubnõi.

Teise iga-aastase Khaled al-Khatibi mälestusauhinna võitjad kuulutatakse välja 30. juulil - RT Arabiciga koostööd teinud 25-aastase ajakirjaniku Khaled al-Khatibi surma aastapäeval.

Khaled al-Khatib hukkus 2017. aastal islamivõitlejate rünnakus Süüria Homsi provintsis. Oma reportaažides valgustas ta Süüria valitsusvägede lahinguid terroristidega. Venemaa president Vladimir Putin autasustas Khaled al-Khatibi medaliga "Vapruse eest", mis anti tema perekonnale üle esimesel Khaled al-KhatibMemorial Awardsi autasustamistseremoonial.

Taotluse auhinna saamiseks saab esitada võrgulehel https://award.rt.com.

* ISIS –organisatsioon, mis on tunnustatud terroristlikuks Venemaal ja paljudes teistes riikides.

Tagid:
konkurss, auhind, ajakirjanik, ISIS, Süüria

Peamised teemad

 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  24
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  29
 • Aleksander Nosovits

  Venemaa majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš rääkis Sputnik Eestile, miks Balti riikide poliitikud ei täida oma lubadustest lahkuda Euroopa Nõukogu Parlamentaarsest Assambleest.

  26