21:06 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Uudised
lühendatud link
Gaas - perspektiivne energia (142)
8410

Venemaa loodeossa rajatakse kõrgtehnoloogiline ja energiasäästlik veeldatud gaasi tehas, milles Eesti investeeringud ulatuvad kümnetesse miljonitesse eurodesse.

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. Neljapäeval, 6. juunil allkirjastas Eesti gaasiettevõte AS Elme Messer Gaas Peterburi rahvusvahelise majandusfoorumil lepingu Pihkva oblastis asuvas Moglino erimajandustsoonis (EMT) veeldatud gaasi tehase ehitamiseks, teatas ERR, märkides, et investeeringud projekti ulatuvad 27 miljoni euroni. 

Peterburi majandusfoorum lõi kõik rekordid >>

"Jutt on kõrgtehnoloogilise energiasäästliku tehase ehitamisest Loode-Venemaal, mille võimsus on üle 90 000 tonni gaasi aastas. Selles hakatakse tootma veeldatud tehnilist ja meditsiinilist hapnikku, samuti lämmastikku ja argooni," ütles Elme Messer Gaas juhatuse liige Igor Berman.

Elme Messer Gaas AS on Eesti gaasiettevõte, mis on loodud BLRT Grupp AS (Eesti) ja Messer Groupi (Saksamaa) poolt ja on esindatud kõigis Balti riikides, Venemaal (Kaliningradi oblastis) ja Ukrainas. Ettevõte pakub gaasi peamiselt tööstusettevõtetele, teadus- ja meditsiiniasutustele. 
Gaasiterminal Svinouistses
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Sputnik Eesti on varem teatanud, et Eesti Gaas sõlmis 2018. aasta märtsis lepingu Läänemere suurima laevandusettevõtte Tallink Grupp"iga, mille kohaselt varustab Eesti Gaas järgmise viie aasta jooksul Tallinna ja Helsingi vahel sõitvat laeva Megastar Venemaa veeldatud maagaasiga.

Eesti Gaasi andmetel laaditi 2017. aastal Megastarile 675 poolhaagist ehk kokku 12 312 tonni (169,5 GWh) veeldatud maagaasi. Veeldatud gaas tarniti peamiselt 350 kilomeetri kauguselt Pihkvast, kuid lisaks ka Soomest ja Poolast.

Tallink tellib Tallinna-Helsingi liinile uue kiirlaeva >>

Tallinki juhatuse esimees Janek Stalmaster ütles, et juba rohkem kui aasta kestnud koostöö on näidanud, et Venemaa veeldatud maagaasi tarne usaldusväärsus ja kvaliteet on head, seega otsustas tema ettevõte suurendada Eesti Gaasilt tarnitava gaasi kogust.

Teema:
Gaas - perspektiivne energia (142)

Samal teemal

Eesti Gaas tõstab aprillist kodutarbijale gaasi hinnalage 11 protsenti
Eesti Gaas hakkab varustama Megastari veeldatud maagasiga
Tallink investeerib Silja Europa uuendamisse üle 16 miljoni euro
Tagid:
Peterburi majandusfoorum, Tallink, LNG, gaas

Peamised teemad