08:51 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Uudised
lühendatud link
Relvastus (196)
26311

Sõjaline vaatleja polkovnik Viktor Litovkin rääkis raadios Sputnik Venemaa uuest pommitajast Tu-22M3M.

TALLINN, 10. juuni — Sputnik. Venemaa uuendatud kaugpommitaja Tu-22M3M saab olema USA mereväele ebameeldivaks üllatuseks, ütles sõjandusekspert Juri Knutov intervjuus telekanalile RT. Tema sõnul laieneb lähiaastatel Tu-22M3M kasutamise geograafia tänu kaitseministeeriumi lennuväljade ja sõjaväebaaside parandamise programmile, vahendab raadio Sputnik

Ekspert tuletas meelde, et eelmisel aastal valmis Krimmis Belbeki lennuväljal uus stardirada. Tu-22M3M paigutamise võimalus Krimmi on Knutovi sõnul väga oluline.

"Ameerika mereväe hävitajad sisenevad Musta mere akvatooriumi regulaarselt. Kui olukord halveneb, saab kaugpommitajate paigutamine Krimmi poolsaarele olema USA mereväele ebameeldiv üllatus," ütles ta.

Sõjaline vaatleja erupolkovnik Viktor Litovkin rääkis raadios Sputnik uue pommitaja kohta järgmist:

"See on väga võimas ülehelikiiruseline kaugpommitaja, mis tänu tiivakuju muutmise võimekusele võib arendada kiirust kuni 2-2,5 Machi. Ta võib kanda väga suurt relvalasti, sealhulgas tiibrakette. See on unikaalne suure tegevusulatusega pommitaja ja kui ta relvastada näiteks ülihelikiirusega raketiga Kinžall, millel lennuulatus on samuti väga suur, tähendab see, et pommitaja saab rünnata nii kaugelt, et ta jääb vaenlase mistahes õhu- ja raketitõrjesüsteemide poolt tabamatuks. Selle vastu on võimatu end kaitsta."

Kreml: USA pommitajad kipuvad Venemaa piiride äärde >>

Uuendatud pommitajat Tu-22M3M esitleti Kaasanis eelmise aasta augustis ja seejärel alustati lennuki maapealseid- ja õhukatsetusi. Venemaa Ühinenud Lennuettevõtte presidendi sõnul saabub uus lennuk Venemaa õhu- ja kosmosejõudude relvastusse 2021. aastal.

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

USA õhujõud andsid Süürias võimsa õhulöögi. Ameerika mainele
USA õhujõud viivad tuumapommitajad lahinguvalmidusse
Venemaa Kaitseministeerium avaldas video ülihelikiirusega raketi "Kinžall" katsetamisest
Eesti kohal raketi välja tulistanud Hispaania pilooti karistati rahatrahviga
Tagid:
pommitaja, õhujõud, Venemaa

Peamised teemad