05:06 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Uudised
lühendatud link
Õppused (114)
107 0 0

Läänemerel algas NATO iga-aastane mereväeõppus BALTOPS, millel osaleb üle kaheksa ja poole tuhande sõjaväelase 18 riigist, 50 laeva ja 40 lennukit.

TALLINN, 10. juuni — Sputnik. Tänavu toimuvad manöövrid USA sõjaväelaste taktikepi all ja nende eesmärk on alliansi teatel demonstreerida NATO võimekust kaitseks mis tahes vastase eest. Õppusel osalevad Belgia, Eesti, Hispaania, Hollandi, Leedu, Läti, Norra, Poola, Portugali, Prantsusmaa, Rumeenia, Saksamaa, Taani, Türgi, USA ja Ühendkuningriigi relvajõudude esindajad, aga ka Rootsi ja Soome üksused, teatab RIA Novosti. Tänavust õppust juhatab USA Teine laevastik. 

Õppusele on kaasatud mere-, õhu- ja maaväed, sealhulgas 50 peal- ja allveelaeva ning 40 lennukit. "Kõiki õhuoperatsioone hakkab juhatama NATO juhtimiskeskus Uedemis. Lennukid hakkavad koostegutsema merejõududega õhutõrje tagamiseks, vaatluse teostamisel ja dessantoperatsioonide katmise tagamisel," öeldakse teates.

Õppustel on kavas harjutada ka meremiinide ja allveelaevade otsimist, õhutõrjevahendite kasutamist ning kaitset tingliku vastase laevade rünnakute eest.

Venemaa merevägi jälgib Läänemerel USA laevastiku hävitajat >>

"Läänemeri on alliansile suure strateegilise tähtsusega ja selle ümber paikneb kuus NATO liikmesriiki," teatas NATO ametlik esindaja Oana Lungescu.

Tema sõnul "ei ole õppus suunatud kellegi vastu, kuid on ilmne, et piirkonna julgeolekuolukord on halvenenud pärast seda, kui Venemaa annekteeris ebaseaduslikult Krimmi".

tsiteerib allianss tema sõnu.

Venemaa kaitseminister armeekindral Sergei Šoigu on varem teatanud, et NATO sõjalise potentsiaali suurendamine rikub praegust jõudude tasakaalu maailmas ja sunnib Moskvat rakendama vastumeetmeid.

Teema:
Õppused (114)

Samal teemal

Draama elementidega tragikomöödia. NATO õppused Baltops läksid algusest peale nihu
USA taastab Põhja-Atlandil Teise laevastiku
Vene hävitaja Su-27 eskordib Läänemere kohal USA luurelennukit
Tagid:
Läänemeri, õppus, merevägi, Baltops, NATO

Peamised teemad