19:59 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Uudised
lühendatud link
Relvastus (196)
96 0 0

Ameerika Ühendriikide õhujõudude strateegiliste pommitajate B-1 lennupargi probleemid on struktuursed, kõige uuem neist väljus tehasest rohkem kui kolmkümmend aastat tagasi.

TALLINN, 10. juuni — Sputnik. Olukord USA õhujõudude strateegiliste pommitajate B-1B Lancer lahingvalmidusega on katastroofiline, lennukeid on kasutatud aastakümneid järjepanu ja ainult mõned neist on valmis lahinguülesannet täitma, teatas USA õhujõudude väljaanne Air Force Times, viitega USA Kongressi Relvajõudude komitee andmetele. 

Ekspert: Tu-22M3M eest ei ole kaitset >>

Artikli pealkirjaks on

Strateegiliste pommitajate pargi probleemid on struktuursed, rõhutab väljaanne. Teadaolevalt toodeti kõige uuem  lennuk 31 aastat tagasi – 1988. aastal.

Seetõttu on ohtu sattunud Ameerika Ühendriikide kaugpommitajate võimekus suure vahemaa taga asuvaid objekte pommitada, tunnistavad aruande koostajad Kongressi Relvajõudude komiteele.

USA õhujõudude juhtkond teatas, et käimas on strateegiliste pommitajate seisundi ulatuslik analüüs. Nende tulemuste alusel langetatakse otsus lennukipargi moderniseerimise kohta. 

Rockwelli B-1 Lancer on muudetava tiivanurgaga ülehelikiiruseline strateegiline pommitaja, mis on üks õhujõudude kolmest raskepommitajatüübist. Esimese lennu sooritasid nad 52 aastat tagasi - 1974. aastal.

Lennuki otstarve on vaenlase strateegiliste sihtmärkide hävitamine nii tuuma- kui ka tavarelvadega ning maaväeüksuste toetamine. Lennukit kasutati USA õhujõudude operatsioonides Kosovos, Afganistanis, Iraagis ja Süürias. Kokku on Ameerika õhujõududel 62 sellist lennukit.

Kaks ülejäänud raskepommitajaklassi kõige arvukamalt esindatud 78 lennukit B-52, mida hakati tootma aastal 1952, on juba kuuskümmend aastat regulaarselt kasutusel olnud ja kasutatakse plaanide kohaselt veel 30 aastat ning 20 lennukit B2 Spirit, mis sooritasid oma esimese lennu aastal 1989.

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Kahe Tu-160 lend Arktikas tõstis õhku USA ja Kanada patrull-lennukid
Vene hävitajad Su-27 saatsid kahel korral USA pommitajaid Balti mere kohal
Tagid:
B-2, B-52, lennuvägi, õhujõud, USA

Peamised teemad