16:55 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Uudised
lühendatud link
47 0 0

Kaspersky Labi eksperdid avastasid Google'i kalendriteenusega toimiva uue petuskeemi, kus nutitelefoni kasutajaile saadetakse kalendri automaatsete teavituste pähe petusõnumeid, teatab ettevõte.

TALLINN, 10. juuni — Sputnik. Kurjamite poolt saadetavad sõnumid kasutavad kutse automaatse kalendrisse lisamise funktsiooni ja sellekohast teavitust vahendab RIA Novosti. Paljudel kasutajatel on aga see funktsioon seadistatud vaikimisi lubatuks. 

Foorum Avatud innovatsioon 2018 Skolkovos
© Sputnik / Григорий Сысоев

Kui ohver avab nutitelefoni hüpikakna, mis sarnaneb väga Google'i rakenduse teatega, näeb ta tõenäoliselt linki fishingu-saidile.

See andmeõngitsemise pakub külastajaile tasu küsimustikule vastamist eest.

Tasu saamiseks, nagu selgub, peab kasutaja maksma väikese vahendustasu ja sisestama selleks pangakaardi- ja veel mõned isiklikud andmed, eelkõige nime, telefoninumbri ja aadressi. Kogu see info saadetakse otse kurikaeltele.

Kaspersky Lab: uued autod on häkkeritele kerge saak >>

"See uus viis andmeõngitsemiseks annab ründajatele rohkem võimalusi, kuna suudab segadusse ajada isegi kogenud kasutajaid, kes on teadlikud õngitsemise ohtudest nii e-postis kui ka sõnumirakendustes," hoiatab teadaanne. 

"Siiani sisaldasid kõik meie poolt avastatud õngitsemise teated äärmiselt kummalisi ettepanekuid, mis on kõigile kasutajatele kohe äratuntavad. Kuid iga lihtne skeem muutub aja jooksul keerulisemaks ja läbimõeldumaks.

Erinevalt Paetist ei kinnitanud Europol Kaspersky Lab-i toodete pahatahtlikkust >>

Sellegipoolest sisaldub antud loos ka hea uudis: selleks, et niisuguse pettuse ohvriks langemist vältida, pole vaja spetsiaalseid ettevaatusabinõusid ega nippe - automaatset teavitusfunktsiooni saab kalendrisätetes kergesti välja lülitada," märkis Kaspersky Labi vanemanalüütik Maria Vergelis.

Samal teemal

DigiDoci mobiilirakendus uuenes
Pankade mobiilirakendused vastavad andmekaitse nõuetele
Tagid:
pahavara, nutitelefon

Peamised teemad