18:52 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Uudised
lühendatud link
85 0 0

Venemaa riigiettevõte RŽD (Venemaa Raudteed) tegeleb aktiivselt Venemaa raudteetehnoloogiate levitamisega välisturgudel, eesmärgiga sellest saadavat tulu veelgi suurendada ning keskendudes seejuures erinevatele arengusuundadele.

TALLINN, 11. juuni — Sputnik. Sellest teatas ettevõtte esimene asedirektor Aleksandr Mišarin Peterburi Rahvusvahelisel majandusfoorumil antud intervjuus RIA Novostile

Ühtlasi tuletas Mišarin meelde, et Venemaa Raudteed on riigi suurim transpordi- ja logistikakompleks ning üks maailma juhtivaid transpordiettevõtteid. 

ütles Mišarin. 

Tema sõnul moodustavad juba praegu 20,5% Venemaa Raudteede tulust laekumised tütarettevõtete välistegevusest.

Eesti ja Venemaa ministrite kohtumine: ammu oli aeg >>

"Kavatseme tõsta selle näitaja vähemalt 30%-ni, võib-olla isegi kõrgemale. Näeme selleks järgmisi potentsiaalseid suundi: transpordilogistika; inseneriteenused ja transpordiehitustööd; raudtee haldamine; personali ettevalmistus ja väljaõpe; raudteetehnika, varustuse ja muu sellise turustamine koos meie partneritega," selgitas tippjuht. 

Venemaa Raudtee näitas uut duši ja külmikuga kupeevagunit >>

RŽD valdusfirma eeliseks on võime ühendada oma pädevus raudtee-ettevõtluse kõigis valdkondades ühe kaubamärgi alla. "Just see on nišš, mida me täna hõivata püüame. Jutt ei ole eraldi veduritest, rööbastest, vagunitest – see kõik kokku moodustab tehnoloogia, mis võimaldab Venemaa Raudteedel end positsioneerida ühe kõige tõhusama, maailma juhtivama ettevõttena, mida teenitult tunnustatakse," selgitas Mišarin.

Samal teemal

Eesti Raudtee lõpetas aasta edukalt
Vene Raudtee kaalub reisiliini loomist Peterburi ja Berliini vahel
Lennujaamad, internet, raudtee: valdkonnad, kus Venemaa sakslasi üllatab
Eesti Raudtee: aastatepikkusest veosemahtude langusest õnnestus üle saada
Jakunin rääkis, millal Eestil uuesti transiidile loota tasub
Tagid:
kasum, tehnoloogia, raudtee, Venemaa

Peamised teemad