06:01 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Uudised
lühendatud link
7210

Peterburi võitis rahvusvahelise turismipreemia World Travel Awards. Assotsiatsiooni Turpomoštš nõunik Valeri Korovkin kommenteeris seda saavutust ja rääkis, millistest riikidest tuleb Venemaale kõige rohkem turiste.

TALLINN, 11. juuni — Sputnik. Peterburi võitis prestiižse rahvusvahelise auhinna World Travel Awards, mida nimetatakse "Turismi Oscariks" nominatsioonis "Euroopa juhtiv sihtkoht 2019". Venemaa rahvuslik lennundusettevõte Aeroflot võitis juba teist aastat järjest kolmes World Travel Awards nominatsioonis: "Euroopa juhtiv lennundusbränd", "Parima äriklassiga Euroopa lennuettevõte" ja "Parim Euroopa lennuettevõte Aasiasse reisimiseks". 

Kõrvikmütsis tütarlaps Moskvas Punasel väljakul.
© Sputnik / Сергей Пятаков

Peterburi võitis esikoha kategoorias "Euroopa juhtiv sihtkoht 2019", edestades Amsterdami, Ateenat, Barcelonat, ​​Londonit, Pariisi ja Moskvat.

Assotsiatsiooni Turpomoštš nõunik Valeri Korovkin kommenteeris raadio Sputnik eetris selle aasta konkursi tulemusi.

"Peterburi osas pole siin mingeid üllatusi. Venemaale tuleva turismi osas võitlevad esikohale alati Moskva ja Peterburi. Põhja-Euroopas on Peterburi kindlasti sihtkoht number üks. Peterburi linnavõimud ja Peterburi turismiadministratsioon on teinud palju, et muuta linn "turistide Mekaks" ja ma pean ausalt tunnistama, et see neil õnnestus," ütles Valeri Korovkin.

PRMF kui võimaluste areen: milles Taavi Aas Peterburis Venemaaga kokku leppis >>

Ta rääkis, millistest riikidest tuleb Venemaale kõige rohkem turiste. "Üldiselt pole sissetuleva turismi "edetabel" eriti palju muutunud, kuid pisut siiski. Kes oleks kakskümmend aastat tagasi võinud arvata, et Hiinast saab maailma juhtiv turismiriik? Mitte keegi. 

Nüüd on aga kinnitavad seda turismi absoluutarvud Venemaal. Tabelis püsivad ka lääneriikide kodanikud, kes on Venemaad alati aktiivselt külastanud: Saksamaa, USA, Suurbritannia, Prantsusmaa, Itaalia. Ja muidugi traditsiooniliselt Jaapan.

Lõuna-Korea on viimastel aastatel väga tugevalt tõusnud, põhjus on selge – viisavabadus. Niipea, kui (Lõuna-Korea kodanikele – toim.) viisad tühistati, kasvas turistidevool Koreast märgatavalt," ütles Valeri Korovkin.

World Travel Awards asutati 1993. aastal ja seda peetakse turismivaldkonnas kõige prestiižsemaks auhinnaks. Auhind antakse igal aastal erinevates kategooriates kandidaadile, kelle poolt hääletavad tuhanded turistid ja valdkonna eksperdid.

Samal teemal

Sputnik uuris välja, miks vene turistid on Eestist vaimustuses
Soome meedia: Vene turistid on kuhugi kadunud
Lennujaamad, internet, raudtee: valdkonnad, kus Venemaa sakslasi üllatab
Venemaa Raudtee näitas uut duši ja külmikuga kupeevagunit
Tagid:
Aeroflot, Peterburi, turism, Venemaa

Peamised teemad