00:53 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Uudised
lühendatud link
76 0 0

Vaevalt et Baltimaade kuurordid meelitavad Venemaalt kohale suurt hulka rannapuhkuse sõpru, aga ekskursioonide suund võtab Baltimaades pöörded üles, arvab portaali Turizm.ru peatoimetaja Aleksei Peskov.

TALLINN, 11. juuni — Sputnik. Balti kuurortidel on eksperdi arvates üsna püsiv külastajaskond, seal ei esine kunagi suuri tõuse ega langusi. "Seal on lihtsalt piiratud potentsiaal. Baltimaadesse sõidavad inimesed, kes ei talu kuumust – need, kellel on meditsiinilistel näidustustel soovitatav puhata keskmistel laiuskraadidel. Nad on juba kõik järele proovinud, neile pole vaja midagi reklaamida," ütles Peskov intervjuus Sputnik Latvijale.

Stroomi rand, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Narva-Jõesuu kuurort heiskab purjed

See "keskmiste laiuskraadide voog" on eksperdi sõnul märksa väiksem peavoost, mis suundub Egiptuse ja Türgi supelrandadele.

"Miljonilisi turistivooge pole Baltimaad isegi unes näinud," lisas Peskov. "Ja ma ei näe tingimusi, mis võiksid paisata kõik venemaalased Balti randadesse. Hooaeg kestab seal kõigest kuu aega, nii et Türgiga pole rannapuhkuse seisukohast mõtet võistelda."

Seevastu ekskursioonide suund võtab Baltimaades pöörded üles, arvab ekspert. "Mida rohkem seal käid, seda rohkem põnevaid kohti leiad," märkis Peskov.

Ka Venemaa ise muutub kogu maailma turistide jaoks väga ahvatlevaks. 2019. aasta esimeses kvartalis on seda külastanud 4 277 000 välisturisti, kusjuures Eesti on jõudnud nende riikide esikümnesse, mille kodanikud ja elanikud külastavad Venemaad kõige aktiivsemalt (96 000 korda).

Ekspert: Peterburi võimudel õnnestus linn "turistide Mekaks" muuta >>

Kõige rohkem reise tehti järgmisest viiest riigist: Ukraina (1 420 000 reisi), Kasahstan (662 000), Hiina (252 000), Aserbaidžaan (197 000), Soome (190 000).

Samal teemal

Hooajal ootab suplejaid poolsada avalikku randa
Miks soomlased on Eestist ära kadunud
Baltikumi suurim reisimess Tourest toimub taas
Turismifirmad: ei taheta sõita sinna, kus Venemaast halvasti räägitakse
Eesti on Venemaa-reiside arvult üks Euroopa Liidu liidritest
Tagid:
kuurort, rand, Venemaa, Türgi, Balti riigid, turism

Peamised teemad