01:23 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Uudised
lühendatud link
Otseliin Vladimir Putiniga - 2019 (6)
55 0 0

Venemaa on lääne sanktsioonidest kasu lõiganud – arenguhoo on saanud majandusharud, mis olid nõrgad või puudusid üldse, teatas Venemaa president Putin.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. Venemaa pole kellegagi oma välispoliitilistest partneritest tüli kiskunud ega esimesena sanktsioone kehtestanud, lääne sanktsioonide taustal tegeleb Venemaa aktiivselt impordiasendusega. 

Sellest kõneles Venemaa president iga-aastases "Otseliinis Vladimir Putiniga", kommenteerides küsimust "Mida see majandusele annab, kui Venemaa kõigiga ära lepib?"

President tõi esile statistika, mille kohaselt jäi Venemaal sanktsioonide tõttu aastaga saamata 50 miljardit dollarit, Euroopa Liidul aga 240 miljardit ja Jaapanil 24 miljardit, samas kui USA kaotas kõigest 17 miljardit dollarit.

Euroopast kostab hääli, et aeg oleks sanktsioonid lõpetada, nentisid Putinile otseliinil viibivad saatejuhtidest teleajakirjanikud. Putin oli nendega nõus: "Aga mida head on piirangutes?"

Ta tunnistas, et sanktsioonide tühistamist lääne poolt lähiajal oodata ei tasu:

Välispidiseid signaale võib ju olla, kuid kardinaalseid muudatusi oodata ei maksa, selles on ta veendunud.

Putin teatas ühtlasi, et on ka positiivseid aspekte. Kujunenud olukorras arendab Venemaa aktiivselt neid suundi, kus varem polnudki pädevust: "Venemaa Föderatiivses Vabariigis ei olnud laevamootoriehitust, kuid Venemaal see suund nüüd areneb."

Putini sõnul oli veel kümme aastat tagasi võimatu uskuda, et riik hakkab 25 miljardi dollari eest põllumajandustoodangut välja vedama. Täna aga on see tõsi.

Nagu Sputnik Eesti teatas, toimub 2019. aasta 20. juunil iga-aastane traditsiooniline "Otseliin Vladimir Putiniga", mille käigus Venemaa president vastab venemaalaste küsimustele. Sündmuse kannavad üle kõik Venemaa peamised tele- ja raadiojaamad ning sotsiaalvõrgustikud.

Putin puudutas "Otseliini" saates Baltimaade venelaste teemat >>

Esimene "Otseliin" Vladimir Putiniga leidis aset 2001. aasta detsembris, väldates kaks tundi ja kolmkümmend minutit. Tänavu toimub Venemaa presidendi iga-aastane sellises formaadis suhtlus rahvaga seitsmeteistkümnendat korda.

Tänavusele otseliinile laekus üle 1,5 miljoni küsimuse, miljon küsimust esitati telefoni teel.

Teema:
Otseliin Vladimir Putiniga - 2019 (6)

Samal teemal

Putini show: britid unistavad Venemaa presidendist
Infosõda kui teadus: kaalul on Venemaa tulevase põlvkonna hinged
Venemaa päeva vastuvõtt suursaatkonnas: inimkond vajab mitmepooluselist maailma
Tagid:
Venemaa, Otseliin Vladimir Putiniga, Vladimir Putin

Peamised teemad