06:39 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Uudised
lühendatud link
48 0 0

Kultuuriminister Tõnis Lukas kutsus oma Venemaa kolleegi Vladimir Medinski järgmisel suvel Tartus toimuvale soomeugri rahvaste maailmakongressile.

TALLINN, 27. juuni — Sputnik. Lukas märgib oma kirjas, et kahe maa vahelised kultuurisuhted, mis tuginevad riikidevahelisel kultuurikoostöö leppel, on aastaid püsinud heal tasemel ning mõlemad riigid teevad head tööd oma kultuuri tutvustamiseks teises riigis, edastas ERR.

Eesti ja Venemaa kultuurikoostöö üks nurgakive on suhtlus soome-ugri rahvaste vahel, kellel on Venemaal ka oma autonoomsed vabariigid, lisas Lukas.

Aprilli keskel Moskvas töövisiidil käinud Eesti president Kersti Kaljulaid kutsus järgmisel suvel Tartus toimuvale soomeugri rahvaste maailmakongressile ka Venemaa presidendi Vladimir Putini. 

President Kaljulaidi visiit Moskvasse >>

Eesti ja Venemaa riigipeade kohtumine Moskvas kestis presidendi avalike suhete nõuniku Taavi Linnamäe sõnul kitsas ringis umbes tund ja 15 minutit ning sellele järgnenud laiemas ringis korraldatud lõunasöök umbes sama kaua.

Vladimir Putin ja Kersti Kaljulaid
© Sputnik / Владимир Астапкович

Kaljulaidi sõnul lepiti lisaks kokku, et suhtlemist jätkatakse edaspidi kõikidel tasanditel ning et lisaks kutsus ta president Putini 2020. aasta juuniks Eestisse soome-ugri kaheksandale maailmakongressile.

Soome-ugri rahvaste maailmakongress on soome-ugri ja samojeedi rahvaste esindusfoorum, mis on sõltumatu valitsustest ja poliitilistest parteidest ning toetub oma tegevuses maailma soome-ugri rahvaste koostöödeklaratsioonile. 

Kui paljudes valdkondades elavad Venemaa ja Eesti kahepoolsed suhted läbi raskeid aegu, siis kultuur on meeldiv erand, ütles portaalile Sputnik Eesti Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov. Ta rääkis edukast kultuurikoostöös Venemaa Tallinna saatkonnas 17. detsembril toimunud pressikonverentsil.

Venemaa suursaadik takistustest Eestiga suhete parandamisel >>

Positiivse näitena Venemaa ja Eesti koostööst kultuuri valdkonnas tõi Petrov välja rohked venekeelsete osalejatega kultuurisündmused nagu teatrifestival Kuldne Mask, Slaavi kergemuusika festival Jõhvis ja Tšaikovski-nimeline muusikafestival Haapsalus. Riikide kultuuriministeeriumid kooskõlastasid järgmise kolmeaastase programmi teksti.

Samal teemal

Venemaa ja Eesti ettevõtjad rääkisid eduka äri saladustest
Laste Peterburi festival Tallinnas: kultuurikoostööd ei saa peatada
Suursaadik: kultuurivaldkonnas tegutsevad Eesti ja Venemaa vägagi ladusalt
"Estonia" direktor: Moskva gastrollideks tuli tellida terve lisarong
Tagid:
koostöö, Eesti, Venemaa, Kultuuriministeerium, Tõnis Lukas

Peamised teemad