10:50 15. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB69.9930
Õnnetusse sattunud ja süttinud lennuki AN 24 kustutamine Burjaatias

Lennuõnnetus Burjaatias: piloodid püüdes lennukit majadest eemale juhtida hukkusid

© Foto : Press service of the Buryatia government
Uudised
lühendatud link
6701

Lennuki An-24 Burjaatias toimunud hädamaandumise tõttu sai ligi kakskümmend inimest, nende hulgas üks väikelaps, vigastada. Ei pääsetud ka ohvriteta – lennuki avariimaandumisel hukkusid mõlemad piloodid.

TALLINN, 27. juuni — Sputnik. Lennureisija Sergei Zelenovski ütles RIA Novostile, et Nižneangarskis mootoririkkega An-24 hädamaandumise teinud piloodid püüdsid vältida kokkupõrget elamutega vahendas RIA Novosti.

Neljapäeva hommikul sooritas reisilennuk An-24 ühe mootori rikke tõttu Burjaatias Nižneangarski lennuväljal hädamaandumise. Maandudes veeres lennuk stardi- ja maandumisraja piirest välja ja põrkuas kokku reoveepuhastusrajatisega.

Lennuk süttis põlema, piloot Vladimir Kolomin ja pardatehnik Oleg Bardanov hukkusid. 21 reisijat vajasid arstiabi. Põleng on kustutatud.

"Lennuk asus maanduma, vasakpoolne mootor oli lakanud töötamast. Piloodid olid tublid, pöörasid lennuki kõrvale. Tuli maanduda – maandusid, kuid kiirus oli suur. Parempoolne šassii süttis põlema ja seejärel murdus, lohisesime edasi ning raksatasime puhastusrajatisse. Oli päris suur oht seoses sellega, et stardirada võis lõppeda ja lennuk oleks majadesse sisse sõitnud. Kuid piloodid otsustasid läheneda teiselt poolt, suutsid lennuki kõrvale pöörata ja selle ühe mootoriga maandada," ütles agentuuri usutletu.

"Poisid olid tublid, päästsid elud. Ise said surma, kuid reisijad on kõik elus. Põrutatud, luumurdudega, aga elus – see on kõige tähtsam", nentis Zelenovski.

Tema sõnul siis, kui mootor üles ütles, reisijaid olukorra osas ei hoiatatud. "Viimane info oli see, et "lennuk vähendab kõrgust, kinnitage turvavööd, orienteeruv kohalejõudmise aeg on..." Hiljem mingit teavet ei antud," lisas ta.

Samal teemal

MH17 katastroof
Tagid:
Venemaa, lennuõnnetus, sündmus

Peamised teemad