18:12 17. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0835
  • RUB68.7554
Uudised
lühendatud link
81 0 0

Eesti politsei saatis oma Ladina-Ameerika kolleegidele päringuid lootusega saada Hondurase ranniku lähedal kadunuks jäänud meremehe Andreas Sipsakase kohta teavet.

TALLINN, 2. juuli — Sputnik. Eesti Politsei- ja Piirivalveamet alustas haldusmenetlust, et saada teavet 11. juunil Hondurase ranniku piirkonnas kadunuks jäänud Eesti meremehe Andreas Sipsaka kohta. Kohapeal tehtavate otsingute kooskõlastamine Eestist ei ole siiski võimalik ja seetõttu peavad õiguskaitseasutused tuginema välismaiste kolleegide abile.

Eesti õiguskaitseasutused esitasid rahvusvahelised taotlused neljale Ladina-Ameerika riigile - Peruule, Jamaicale, Panamale ja Colombiale - lootuses saada teavet soolopurjetaja Andreas Sipsaka kadumise asjus. Nii kirjutab Virumaa Teataja viidates õiguskaitseasutustele. Seni ei ole viimased veel mingeid vastuseid meie meremehe kadumise asjus saanud.

Ajalehe sõnul ei ole Eesti politseil võimalik kohapealseid otsinguid koordineerida , sest see küsimus on sealsete võimuda pädevuses. Praeguseks on Interpol kuulutanud Andreas Sipsakase teadmata kadunuks.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, kadus 11. juunil Kariibi mere piirkonnas Hondurase ranniku lähedal Eesti kodaniku Andreas Sipsakase purjejaht, mis oli teel Jamaikast Colombiasse. Sama päeva hommikul saadeti sellelt jahilt kahel korral hädasignaal. Signaalile vastas lähedal asunud kaubalaev.

Neli tundi hiljem signaali väljasaatmispiirkonda jõudnud kaubalaeva meremehed leidsid merel hulpiva avariipoi ja päästevesti. Merepinnal ei olnud laevatükke või mingit prahti, mis oleks võinud viidata jahi kokkupõrkele mõne teise alusega. Küll aga on kohalikele võimudele teadaolevalt Sipsaka jahi kadumise piirkonnas korduvalt toimunud piraatide rünnakuid.

Samal teemal

See pere meenutab Jules Verne'i romaani kangelasi
Politsei- ja Piirivalveametis algab merepääste teemakuu
Viking Sky: parvlaeva reisijate poolt salvestatud videomaterjal
Tagid:
Interpol, piraatlus, purjejaht

Peamised teemad