19:50 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Uudised
lühendatud link
69 0 0

Ajakirjanik ja publitsist Rodion Denissov kommenteeris Türgi välisministri Mevlut Chavoshoglu visiiti Eestisse.

TALLINN, 29. august — Sputnik. Türgi Euroopa Liitu astumise küsimuses Eesti midagi ei otsusta, nii et Türgi välisministri visiit Eestisse on pigem viisakusvisiit, ütles Rodion Denissov. Eksperdi arvates võib Türgit huvitada vaid moslemikultuuri arendamise võimalus selle Balti vabariigis.

Denissov tuletas meelde, et Chavoshoglu oli ENPA juht ja kritiseeris üsna teravalt Euroopa riike, sealhulgas Eestit, moslemi kultuuri arendamise takistamise, eriti mošee ehitamisest keeldumise eest.

"Arvan, et kui Eesti tuleb vastu mošee ehitamise või muudes religioossetes küsimustes, siis saaks Türgi tõenäoliselt omalt poolt toetada rahaliselt Eesti ettevõtlust. Igal juhul on see viisakusvisiit ja pole veel teada, kellele see kasulikum on," ütles Rodion Denissov Sputnik Eestile antud intervjuus.

Sputnik Eestile teadaolevalt saabus Türgi välisminister Mevlut Chavoshoglu neljapäeval, 29. augustil töövisiidiga Tallinna, kus ta kohtus Eesti juhtkonnaga. Pooled vahetasid arvamusi rahvusvaheliste probleemide kohta ja väljendasid üksteisele soove edasise koostöö väljavaadete osas. Türgi välisminister Mevlut Cavusoglu rääkis Eestis oma riigi püüdlustest ELis ja kuulas ära Eesti soovid Türgi investeeringute osas.

Denissovi venekeelset intervjuud saate kuulata siit: 

Денисов о приезде главы МИД Турции в Эстонию: это визит вежливости

Lugege lisaks:

Samal teemal

Türgi süüdistab Eestit terroristide varjamises
Istanbuli ülikooli tudengid valisid Türgi parimaks uudisteportaaliks Sputniku
EL võib anda hoobi Türgi turismile
Türgi kindral avas Ankara ja Washingtoni vahelise konflikti tagamaid
Tagid:
välisminister, visiit, kahepoolsed suhted, Türgi, Eesti

Peamised teemad