09:21 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
  • Британский ученый Стивен Хокинг
  • Британский ученый Стивен Хокинг
  • Британский ученый Стивен Хокинг во время полета в невесомости в самолете Boeing 727
© REUTERS / Lucas Jackson
Hawking saavutas edu populaarteaduslike töödega, kus arutles muu hulgas oma teooriate ja kosmoloogia üle.

Stephen William Hawking sündis 8. jaanuaril 1942. aastal Oxfordis.

Hawking oli Paavsti Teaduste Akadeemia ja mitmete teiste tunnustatud teadusühingute liige ning aastatel 1979-2009 Cambridge'i ülikooli matemaatikaprofessor.

Hawking põdes alates 1963. aastast amüotroofset lateraalskleroosi (ALS), mis põhjustas pea täieliku liikumisvõimetuse. Hawking ei saanud ise rääkida, mistõttu kasutas ta enda väljendamiseks kõnesüntesaatorit.

Suri füüsik Stephen Hawking>>

"Minult küsitakse üsna tihti, mis tunne on elada ALS-iga?" kirjutas ta kunagi. "Vastus on: mitte suurem asi. Püüan elada nii normaalset elu kui võimalik ja mitte mõelda oma haigusele ega asjadele, mida see takistab mul tegemast."

Hawking saavutas edu populaarteaduslike töödega, kus arutles muu hulgas oma teooriate ja kosmoloogia üle. Tema töö keskendus relatiivsuse — ruumi ja aja olemuse — ning kvantteooria (kuidas käituvad kõige väiksemad osakesed) kokku toomisele, et selgitada universumit. "Minu eesmärk on lihtne. See on universumi täielik mõistmine, miks see on selline, nagu ta on ja miks ta üldse eksisteerib," on füüsik öelnud.

Tagid:
Stephen Hawking

Veel fotosid

Peamised teemad