00:05 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
© REUTERS / Tim Ireland/Pool
Prints William ja hertsoginna Catherine BAFTA auhinnatseremoonial.

BAFTA preemiate nominendid ja külalised oma uhkes riietuses ja suurepärases meeleolus on imetleda Sputniku fotogaleriis.

Briti filmi- ja telekunstide akadeemia (BAFTA, ingl. k The British Academy of Film and Television Arts) on Suurbritannia sõltumatu ühiskondlik heategevusorganisatsioon.

Iga-aastaselt omistab BAFTA autasud saavutuste eest filmikunsti, televisiooni, arvutimängude ja lastele mõeldud kunsti valdkonnas.

2018. aasta Oscari võitjad >>

72. auhinnatseremoonia teenete eest Suurbritannia ja maailma filmikunstis 2018. aastal toimus tänavu 10. veebruaril Londonis Albert Halli kontserdisaalis. Tseremoonia õhtujuhiks oli teist aastat järjest näitlejanna Johanna Lumley.

Akadeemia asutati 16. aprillil 1947. aastal David Leani juhtimisel.

Tagid:
näitleja, kino, Oscarite tseremoonia, fotogalerii

Veel fotosid

Peamised teemad

 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  24
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  29
 • Aleksander Nosovits

  Venemaa majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš rääkis Sputnik Eestile, miks Balti riikide poliitikud ei täida oma lubadustest lahkuda Euroopa Nõukogu Parlamentaarsest Assambleest.

  26