06:45 24. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
© Sputnik / Alexey Malgavko
Rööbaste paigaldamine Krimmi sillal ületas "ekvaatori"

Ehitajad on raudteerööpad maha pannud juba poole Krimmi silla raudteeosal ja ületanud Tuzla saarel asuva "ekvaatori".

14. märtsi hommiku seisuga on Kertši väina ületaval 38 kilomeetri pikkuse silla kahesuunalisel raudteeosal paigaldatud rööpad 19 kilomeetril. Rööpapaigaldajad panevad maha 25-meetrised rööbastee lülid, mille ühendamisega moodustuvad 440 meetri pikkused teelõigud. Nende vahele paigaldatakse spetsiaalsed ühenduslülid, mis kompenseerivad termilisi pingeid.

Rööbaste paigaldamine Krimmi sillal ületas "ekvaatori" – millal avatakse rongiliiklus >>

Krimmi silla esimesed rööpad paigaldasid ehitajad eelmise aasta juuli lõpus. Raudteeliikluse algus on kavandatud 2019. aasta detsembriks. Pärast rajatise kasutuselevõttu saavad kaubarongid sõita üle silla maksimaalse kiirusega 80 kilomeetrit ja reisirongid - 120 kilomeetrit tunnis.

Sild on ette nähtud kuni 7100 tonni kaaluvate rongide liikluseks. Krimmi silla läbilaskevõimeks on kuni 47 rongipaari päevas. Kertši väina ületav sild on Venemaa pikim, selle pikkus on 19 kilomeetrit.

Samal teemal

Krimmi silla ületas juunikuus pea 460 tuhat autot
USA mõistis hukka Krimmi silla
Krimmi silla maanteeosa valmis plaanitust varem
Krimmi silla valves seisab "Ametüst"

Veel fotosid

Peamised teemad

 • Diplomaatide aukarika omanikuks sai Keskerakonna meeskond

  Minijalgpalliturniiril Diplomat Cup 2019 osales seitse meeskonda: Armeenia, Moldova, Venemaa, Türgi ja USA saatkondade ning Eesti Keskerakonna meeskond, ja turniiri uustulnuk – Tallinnas resideeruvate kaitseatašeede võistkond.

  26
 • Vene hävitajad Su-27 saatsid kahel korral USA pommitajaid Balti mere kohal

  USA õhujõudude strateegilised pommituslennukid teevad üha rohkem lende Läänemere kohal. Vene Su-27 hävitajad olid kahel korral ööpäeva jooksul sunnitud õhku tõusma, et Ameerika pommitajaid saata.

  28
 • Siseministeerium kutsub varuma toitu, illustreeriv foto

  Siseministeerium saadab inimestele e-kirja, milles kutsub varuma koju piisavas koguses toitu ja muud vajalikku, et elada üle nädalane kriis. Eesti elanikeni jõuavad ka kriisideks valmistumise käitumisjuhised.

  149