04:21 26. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
  • Табличка на входной двери здания посольства Эстонии в Москве
  • Здание посольства Эстонии в Москве
  • Здание посольства Эстонии в Москве
  • Флаги Эстонии и Евросоюза возле здания посольства ЭР в Москве
  • Здание посольства Эстонии в Москве
  • Здание посольства Эстонии в Москве
  • Здание посольства Эстонии в Москве
  • Участники пикета Защитим память советских героев у эстонского посольства в Москве
© Sputnik / Aleksandr Khrolenko
Eesti Suursaatkond Moskvas.

President Kersti Kaljulaid on 18. aprillil töövisiidil Moskvas, kus ta avab renoveeritud ajaloolise Eesti saatkonnahoone.

Eesti esindus Moskvas on algusest peale, alates 1921. aastast, tegutsenud ühes ja samas majas.

"Moskvas on meie riigi ajalooline esimene välisesindus ja täna on see Eesti suurim ja üks olulisemaid kahepoolseid saatkondi. See on meie diplomaatia eesliin," ütles Vabariigi Presidendi välispoliitika nõunik Lauri Kuusing, kelle sõnul ongi visiidi üks eesmärk tunnustada inimesi, kes igapäevaselt välispoliitika eesliinil Eesti huvide ja meie kodanike õiguste eest seisavad, edastas presidendi kantselei pressiteenindus märtsis.

Moskva saatkonna renoveerimise lõplik maksumus oli 20 miljonit eurot ehk kaks miljonit eurot algselt planeeritust vähem.

Välisministeerium viis aastatel 2014-19 koostöös Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi ning Inseneribüroo Teloraga läbi saatkonnahoone põhjalikud rekonstrueerimistööd. Projekteerimistöid alustati 2014. aastal. Hoone peaprojekteerija on Innopolis Insenerid OÜ ning arhitektuurse ja sisearhitektuurse projekti autorid KAOS Arhitektid meeskond koosseisus Toomas Adrikorn, Margit Argus, Margit Aule ja Kaiko Kerdmann.

Venemaa president Vladimir Putin ja tema pressiesindaja Dmitri Peskov
© Sputnik / Александр Вильф

Suursaatkonna hoone Moskvas on Eesti Vabariigi jaoks unikaalne. See on Eesti kõigi aegade esimene saatkonnahoone ja samuti ainus, mis on olnud 85 aasta vältel järjepidevalt Eestiga seotud. Kompleks koosneb kahest selgesti eristuvast osast.

Malõi Kislovski poolne hoone projekteeriti 1903. ja valmis 1906. aastal tuntud kirjastaja ja raamatukaupmehe Vladimir Dumnovi tellimusel. Tegemist on varases juugendstiilis linnahäärberiga, mille interjööris on näha rikkalikult kaunistatud eklektilisi ja varajuugendlikke elemente, säilinud on algsed kristall-lühtrid, stukk-kaunistustega laed ja marmorkaminad.

Tõeliselt pidulik ja kaunis on ballisaal, kus korraldatakse igal aastal suur 24. veebruari vastuvõtt ligi 300 külalisega.

President Kaljulaidi visiit Moskvasse>>

Tagid:
Kersti Kaljulaid, Moskva, suursaatkond, Eesti

Veel fotosid

Peamised teemad