08:57 27. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
© REUTERS / Philippe Wojazer
Kuulus kabaree Moulin Rouge tähistab oma 130. aastapäeva

Üks Prantsusmaa pealinna vaatamisväärsustest — kuulus kabaree Moulin Rouge — tähistab oma 130. aastapäeva.

Moulin Rouge (prantsuse keeles "punane veski") on kabaree Pariisis 18. linnaosas Montmartre'il. See asutati 6. oktoobril 1889. See oli Prantsusmaal üldise rahu ja optimismi ajastu, mida tagantjärele nimetatakse kunstilise õitsengu ajaks (Belle époque). Samal aastal rajati Eiffeli torn ja toimus maailmanäitus. Seda perioodi iseloomustasid tööstuse kiire areng ja rikas kultuurielu.

Moulin Rouge'i asutasid totalisaatori leiutaja Joseph Oller ja Charles-Joseph Zidler, kes suutsid tabada publiku maitset, mistõttu ettevõte sai kiiresti maailmakuulsaks.

Nende eesmärk oli rajada lõbustuskoht, kuhu tuleksid kokku kõik inimesed: nii rikkad kui vaesed, nii kohalikud kui välismaalased. Selleks loodi ekstravagantne õhustik, mis algas juba sellest, et aeda pandi üles hiiglasliku elevandi kuju. 

Moulin Rouge'is esinesid paljud kuulsad tantsijad, nende seas Jane Avril, Josephine Baker ja Mihhail Barõšnikov. Moulin Rouge'is loodi ka täiesti uus tants, kadrillist välja kujunenud kankaan. Esialgu oli see mõeldud võrgutavaks tantsuks, mida tantsisid seal tegutsevad kurtisaanid, kuid pärastpoole arenes ta omaette revüütantsuks, mille esialgne tähendus tugevasti nõrgenes.

Moulin Rouge oli kunstnike seas armastatud. Eriti oli Moulin Rouge'iga seotud Henri de Toulouse-Lautrec, kes joonistas hulgaliselt Moulin Rouge'i reklaamplakateid. Moulin Rouge'ist on tehtud hulgaliselt mängu- ja dokumentaalfilme, millest esimene valmis juba 1898 USA-s. Mitu neist on valminud ka 21. sajandil. (Allikas: Vikipeedia).

Vaadake ka teisi meie fotogaleriisid:

Veel fotosid

Peamised teemad