21:31 21. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1502
  • RUB77.6921
Frank-Walter Steinmeier.

Frank-Walter Steinmeier külma sõda ei näe

© Sputnik / Дмитрий Астахов
Poliitika
lühendatud link
3310

Maailm ei ole uuesti üle elamas "külma sõda" ja sellest ei maksaks isegi rääkida. Nii arvab Saksamaa välisminister Frank-Walter Steinmeier.

TALLINN, 1. märts — Sputnik. Saksamaa välispoliitikaametkonna juht Frank-Walter Steinmeier lükkas ÜRO Julgeolekunõukogus esinedes taas ümber maailma rahvusvahelise olukorra võrdluse külma sõjaga.

"Me ei ole uuesti läbi elamas külma sõda ja meil ei maksaks rääkida, nagu oleks see nii. Täna on maailm teistsugune, siin toimuvad konfliktid on teistsugused, palju keerulisemad, paljude osapooltega, suure hulga põrkuvate huvidega. Seepärast on eilsete argumentide kasutamine mitte ainult ebaõige vaid ka kontraproduktiivne," ütles minister esinedes ÜRO ja esindades muuhulgas OSCE eesistujariiki.

Steinmeier ütles, et on ÜRO ja OSCE aluspõhimõtete aktuaalsuses, samuti nagu ka riikide suveräänsuses ja territoriaalses terviklikkuses veendunud.

Saksamaa on OSCE eesistujamaa juba teist korda organisatsiooni ajaloos, esimest korda oli Saksamaa OSCE eesistujaks 1991. aastal. Riik kavatseb oma eesistujariigi töös keskendada Ukraina kriisi lahendamisele ja OSCE erinevate, sealhulgas kriisilahendamise võimaluste tugevdamisele.

Euroopa Julgeoleku ja Koostöö Organisatsioon (OSCE) kasvas välja Euroopa julgeoleku ja koostöönõupidamisest. Helsingis alla kirjutatud Euroopa julgeoleku ja koostöö lõppakt sai katseks pehmendada blokkide formeerimise protsessi Euroopas.

Helsingi lõppakti allkirjastanud 35 riiki leppisid kokku üldpõhimõtetes, mille hulgas on erinevate riikide suveräänsuse austamine, riigipiiride puutumatus, konfliktide rahumeelne reguleerimine ja inimõiguste järgimine. Täna on OSCE kollektiivse julgeoleku organ Euroopas.

 

 

Samal teemal

Gorbatšov: maailm elab praegu ohtlikul ajal

Peamised teemad