18:38 17. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
NATO peakorter.

Ekspert: NATO ja VF vastasseis väljub mõistlike stsenaariumide raamidest

© NATO photos
Poliitika
lühendatud link
231412

Venemaa ja USA otsene kokkupõrge viib kummagi riigi relvastuses oleva tuumarelva kasutuselvõtmiseni.

TALLINN, 2. märts — Sputnik. Venemaa ei käsitle NATO't sõjalise vastasena, leiab sõjanduse asjatundja, ajalehe "Военно-промышленный курьер" ("Sõjalis-tööstuslik teataja") peatoimetaja Mihhail Hodarenok, teatab Sputnik Latvia.

"NATO'l ja Venemaal on tuumarelv, mistõttu USA ja VF sõjaline kokkupõrge viib paratamatult selle kasutuselevõtmiseni," märkis ekspert.

Alliansi Balti riikidest liitlased: Läti, Leedu ja Eesti ei ole Venemaa suhtes kunagi ilmutanud sõbralikke tundeid. "Kõigi kolme Balti riigi sõjaline panus on mistahes kaitsekontseptsiooni korral absoluutselt tühine. Kõigi nende kolme riigi relvajõududega kokku võib mitte arvestada. Balti riigid on paremal juhul võimelised välja panema mõne pataljoni sõdureid, kuid mitte rohkem. VF ja NATO relvastatud kokkupõrge nende territooriumil ei kuulu kummagi riigi sõjalistesse plaanidesse," toonitas Hodarenok.

Balti riikide piiride läheduses toimuvad sõjaväeõppused ei riku naaberriikide piire. Nende toimumisest teavitab Vene pool partnereid aegsasti.

"Selleks, et hinnata meie sõjaväeõppusi ettevalmistusena sõjategevuseks, peab olema väga elav poliitiline kujutlusvõime," leiab ekspert.

"Meil on õigus paigutada oma territooriumile mistahes liiki relvastust ega pea sellest kellelegi aru andma. See on Vene Föderatsiooni siseasi. Kaliningradis paiknevad "Iskanderid" on mobiilsed relvad. Täna on nad seal, homme enam mitte," märkis Hodarenok.

Neil päevil avalikustas Läti riigi uue kaitsekontseptsiooni. Kaitsekontseptsiooni projektis räägitakse sellest, et riigi relvajõud on võimelised kõrvalise abita vastu seisma ka võimsamale vastasele. Peaasi, tuleb tegelda kaitsetahtega.

Dokumendis rõhutatakse, et riigi kaitsmine on iga Läti kodaniku kohustus, kes peab agressorile aktiivset või passiivset vastupanu osutama. Riigi iga elaniku kaitsetahet soodustab relvajõudude nähtav paiknemine igas riigi piirkonnas. Isamaalist kasvatustööd soodustavad sõjaväeparaadid, sõjaväelaste osalusel toimuvad avalikud üritused ja asustatud punktides korraldatav väljaõpe.

 

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  20
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  9
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  36