13:34 14. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1403
  • RUB77.4814
Piiritarade ehitamine ei oli keelatud.

Piiritarade ehitamine ei oli keelatud

© Ruptly .
Poliitika
lühendatud link
3801

Euroopa Komisjonilt andis hinnangu mitme ELi liikmesriigi kavatsusele ehitada oma välispiirile füüsiline tõke.

TALLINN, 3. märts — Sputnik. Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet küsis Euroopa Komisjonilt, milline on komisjoni hinnang mitme ELi liikmesriigi kavatsusele ehitada oma välispiirile füüsiline tõke.

"EL on pika jõupingutuse tulemusel jõudnud Schengeni ala loomisele, mis on nüüd mõnede liikmesriikide tegevuse või tegevusetuse tõttu ohtu sattunud. Selle üks peegeldus on ka füüsiliste eraldustarade tekkimine 21. sajandi Euroopasse," lisas ta.

Euroopa Komisjoni liige Dimitris Avramopoulos vastas Paeti arupärimisele, et välispiiride haldamine on liikmesriikide ülesanne, teatas EP liige pressiteade vahendusel. "Seega jääb konkreetsete meetmete valik liikmesriikide pädevusse," tõdes volinik. Sellele vaatamata peavad liikmesriigid järgima ELi õigust ja eelkõige Schengeni piirieeskirju. „Komisjon ei ole teadlik sellest, et mõni muu
liikmesriik peale Ungari kavatseks ehitada tarasid oma piirile, mis on ühtlasi ELi välispiir," lisas ta.

Avramopoulos lisas, et ehkki piirihaldust käsitlevas ELi õiguses tarade ehitamist ei mainita ja nii ei ole nende ehitamine välispiirile ELi õigusega keelatud, on komisjon julgustanud liikmesriike kasutama piirivalves riskianalüüsil põhinevaid meetmeid, koostööd ja teabevahetust.

"Igal juhul peavad kohaldatavad meetmed olema proportsionaalsed ning olema kooskõlas põhiõiguste ja ELi varjupaigaõigusega," ütles volinik. Avramopoulose sõnul jälgib komisjon iga kord, kui liikmesriik otsustab paigaldada piirdetara Schengeni ala välispiiridel, et see ei kahjustaks kõnealuseid õigusi, eelkõige õigust taotleda varjupaika piiripunktides.

 

Peamised teemad