11:31 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Vene välisminister Sergei Lavrov ja tema USA kolleeg John Kerry.

Lavrov ja Kerry rõhutasid vajadust kiiresti jätkata Süüria kõnelusi

© Sputnik / Эдуард Песов
Poliitika
lühendatud link
1411

Välisministrid rõhutasid vajadust tagada kõnelustel võimalikult laiapõhjaline opositsiooni osalemine, kaasa arvatud Süüria kurdid.

TALLINN, 7. märts — Sputnik. Vene välisminister Sergei Lavrov ja tema USA kolleeg John Kerry rõhutasid pühapäeval telefonivestluses vajadust "viivitamatult" jätkata Süüria-siseseid kõnelusi ÜRO erisaadiku Staffan de Mistura vahendusel, teatas Vene välisministeerium.

"Anti üldiselt positiivne hinnang reaalsetele sammudele relvarahu elluviimisel Süürias, mida üldiselt järgitakse ning mis on juba viinud vaenutegevuse märkimisväärse vähenemiseni," ütles ministeerium avalduses.

Välisministrid rõhutasid vajadust tagada kõnelustel võimalikult laiapõhjaline opositsiooni osalemine, kaasa arvatud Süüria kurdid, teatas BNS.

Lavrov ja Kerry arutasid ka olukorda Jeemenis, avaldades muret relvakonflikti raskete humanitaartagajärgede üle.

Moskva teatel toimus telefonivestlus Kerry algatusel.

 

Samal teemal

Süüria rahukõnelused jätkuvad 10. märtsil
Eesti annab Ukraina ja Süüria põgenike aitamiseks 725 000 eurot
Süüria: ÜRO loeb vaherahu „julgustavaks“
Lavrov ja Kerry tervitavad Süüria vaherahu
Süüria Araabia Vabariigi võimud nõustusid lahingutegevuse lõpetamisega

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  7
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26