18:37 17. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Kaitseminister Hannes Hanso keeldus andmast Vene armee Aleksandrovi-nimelise laulu- ja tantsuansamblile Eestisse sissesõidu luba.

On tehtud ettepanek saata Eesti välisministeeriumile protestinoot kontserdi keelamise vastu

© Sputnik / Евгения Новоженина
Poliitika
lühendatud link
12824

Eesti võimud keelasid Vene relvajõudude laulu- ja tantsuansambli sissesõidu Eestisse. Venemaa Föderatsiooni Ühiskondliku Palati (ÜP) esimees leiab, et see otsus vastandub Eesti venekeelsete elanike huvidele.

ТАLLINN, 7. märts — Sputnik. Venemaa Föderatsiooni Ühiskondliku Palati (ÜP) rahvadiplomaatia arendamise ja välismaal elavate kaasmaalaste toetamise komisjoni esindaja Jelena Sutormina esitas Vene Föderatsiooni välisministeeriumile palve saata Eesti siseministeeriumile protestinoot nõudega võimaldada Vene armee ansambli kontserdi toimumine Tallinnas.

Eesti kaitseminister Hannes Hanso keeldus andmast Vene armee Aleksandrovi-nimelise laulu- ja tantsuansamblile Eestisse sissesõidu luba, põhjendades otsust sellega, et sõjaline koostöö Venemaa ja Eesti vahel on peatatud.

„Palati ja Venemaa rahufondi nimel saadame Venemaa välisministeeriumile palve esitada Eesti välisministeeriumile ametlik noot nõudega võimaldada Vene armee ansambli kontserdi toimumine," teatas Sutormina.

Tema sõnade kohaselt on tegemist Eesti poolt poliitilise otsusega ja see on vastuolus siinse venekeelse elanikkonna ootustega.

„See on minu hinnangul täiesti lubamatu, kuna kunsti ja kultuuri valdkond on alati olnud ja peab jääma poliitikast sõltumatuks," märkis ÜP komisjoni esimees.

Taotlus Aleksandrovi-nimelise ansambli kontsertesinemise kohta Eestis esitati 20. veebruaril Eesti välisministeeriumile, kes suunas selle edasi kaitseministeeriumi. Taotluses oli märgitud, et kontsert on kavandatud toimuma 21. mail Tallinnas Tondiraba jäähallis.

Vastavalt riigikaitseseadusele tohivad välisriigi relvajõudude liikmed, kui nad täidavad ametlikke ülesandeid, Eestis viibida ainult kaitseministri loal. See nõue kehtib ka tsiviilisikute kohta, kes kuuluvad mõne teise riigi relvajõudude koosseisu.

Möödunud aastal jäigi ansambli esinemine Tallinnas Euroopa kontserditurnee raames toimumata.

Aleksandrovi-nimeline laulu- ja tantsuansambel on Venemaa relvajõudude ametlik ansambel, mis tegutseb Vene Föderatsiooni kaitseministeeriumi alluvuses.

Eesti peatas sõjalise koostöö Venemaaga 2014. aasta märtsis pärast seda, kui Krimmist sai Venemaa osa.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  20
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  9
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  36