14:07 22. August 2017
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Täna möödub aasta sellest, mil Edgar Savisaar toimetati Tartu Ülikooli kliinikumi intensiivravile ning pärast augustis tööle naasmist kõrvaldati ta septembris riigikohtu otsusega ametist.

Kukk: pealinnas on juhtimiskriis

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
5032

Tallinna linnavolikogu liikme Kaido Kuke (IRL) sõnul tuleb Keskerakonnal leida Tallinnale uus linnapea, sest linna juhtimises valitseb üha suurem peataolek ning peale Edgar Savisaare haiguslehele minekut ei ole tehtud linnas pea ühtegi sisulist otsust – see aga viitab tõsisele juhtimiskriisile.

TALLINN, 19. märts — Sputnik. Täna möödub aasta sellest, mil Edgar Savisaar toimetati Tartu Ülikooli kliinikumi intensiivravile ning pärast augustis tööle naasmist kõrvaldati ta septembris riigikohtu otsusega ametist. "Seega on tänase seisuga olnud Tallinn aasta ilma linnapeata," ütles Kukk IRL-i pressiteate vahendusel.

"Tallinnas valitseb hetkel absurdne olukord, sest ametisolev linnavalitsus ei ole ilma Savisaareta otsustusvõimeline ning kogu linnajuhtimine on justkui pausi peal. Tekkinud võimuvaakumi lahendus on Keskerakonna kätes: ametisse tuleb määrata uus linnapea ja linnavalitsus, kes on valmis ka Savisaareta otsuseid vastu võtma ja linna sisuliselt juhtima," ütles Kukk, teatas BNS.

Savisaare eemalolekust alates pole Kuke hinnangul Tallinnas praktiliselt ühtegi olulist otsust ega algatust tehtud.

"Tänavune linnaeelarve oli üks-ühele eelmise aasta eelarve koopa, kus väikeste muudatustega jagati raha täpselt samadele eelarveridadele piskuhaaval juurde. Samuti on linnavolikogu istungite päevakorrad kokku kuivanud ning peale detailplaneeringute vastuvõtmise ja tühistamise seal suurt midagi juba mõnda aega ei toimu," selgitas Kukk, kelle sõnul kinnitab väljakujunenud olukord seda, kuivõrd Savisaare-keskne on Tallinna linna juhtimine seni olnud.

 

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  4
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  23
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  11