21:21 16. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1370
  • RUB76.2551
Jabloko ja PARNAS peavad Savtšenko süüdimõistmist veaks.

Jabloko ja PARNAS peavad Savtšenko süüdimõistmist veaks

© Sputnik / Сергей Пивоваров
Poliitika
lühendatud link
2120

Opositsiooniliste Rahvavabaduse Partei (PARNAS) ja Jabloko esindajad peavad süüdimõistvat kohtuotsust Nadja Savtšenko asjas häbiväärseks ja ennustavad sellele märkimisväärseid tagajärgi.

TALLINN, 21. märts — Sputnik. "See on häbiväärne otsus fabritseeritud poliitilises kohtuasjas. Venemaa võimude jaoks on Nadja Savtšenko kohtuasi tähtis märgiline viis õiendada arveid Ukraina uue võimuga," ütles ajakirjanikele PARNASe aseesimees Ilja Jašin esmaspäeval.

Tema sõnutsi ei saanud Savtšenko suhtes kohtuasja algatada, sest ta on Ukraina sõjaväelane, kes "täitis oma sõjaväelasekohust ja kaitses oma riigi terviklikkust."

"Ta peeti kinni, rööviti, veetis naaberriiki, luues häbiväärse õigusliku pretsedendi. See on Venemaa ajaloo kahetsusväärne lehekülg, viga, mida tuleb veel kaua heastada," lisas Jašin.

Erakond Jabloko märkis omalt poolt, et kohtupidamise käigus oli uurimise andmetes märkimisväärseid lahknevusi ning kohtupidamine ise kutsus paljudes venemaalastes esile protesti.

"Savtšenko kohtufarss, teisiti seda nimetada ei saa, kutsub esile paljude Venemaa inimeste protesti. Mitte ükski süüdistus, mis talle ajakirjanike tapmises ja piiri ületamises esitati, ei ole tõendamist leidnud. Uurimise seisukoht on kiiruga kokkutraageldatud, selles toodud asjaolud ei klapi kokku," ütles erakonna fraktsiooni kaasesimees Valeri Borštšev.

Ta väljendas lootust, et Savtšenko pääseb peagi vabadusse. "Loodan, et mõistus võidab ja tema liikumine tema vabastamise nimel kannab vilja," lisas Borštšev.

 

Samal teemal

Vene kohus tunnistas Savtšenko süüdi

Peamised teemad