07:56 20. Veebruar 2018
Tallinn-8°C
Kuula otse
Viljakas dialoog tähtsa partneriga.

Viljakas dialoog tähtsa partneriga

© Sputnik / Эдуард Песов
Poliitika
lühendatud link
16 0 0

Vene-USA ühispingutused tegid võimalikuks edenemise saavutamise Süüria olukorra lahendamisel, ütles Vene välisminister Sergei Lavrov neljapäeval.

TALLINN, 24. märts — Sputnik. Vene-USA ühispingutused tegid võimalikuks edenemise saavutamise Süüria olukorra lahendamisel, ütles Vene välisminister Sergei Lavrov neljapäeval.

"Meie koostöö Süürias, meie järjekindlus võimaldasid saavutada edu sellepärast, et me tegutsesime võrdõiguslikkuse alusel ja jätkame seda," ütles Lavrov Moskvas kõnelustel Ühendriikide välisministri John Kerryga.

Vene välisminister soostus Kerry sõnadega Moskva ja Washingtoni Süüria koostöö tähtsuse kohta.

Lavrovi sõnutsi saavutati Süürias edu, sest Venemaa ja USA "tegutsevad luues huvide tasakaalu mitte ainult Moskva ja Washingtoni, vaid kõigi kaasatud poolte vahel nii Süürias kui ka rahvusvaheliselt."

"See oli edu võti," rõhutas Vene minister, lisades, et seda lähenemist tuleb rakendada ka teiste rahvusvaheliste küsimuste lahendamisel ja kahepoolsetes suhetes.

"Rääkisin täna välisminister Lavroviga pikalt Süüriast ja Ukrainast. Viljakas dialoog tähtsa partneriga," kirjutas Kerry kohtumise järel oma Twitteri kontol.

Moskvas visiidil viibival Kerryl seisab neljapäeva õhtul ees kohtumine Vene presidendi Vladimir Putiniga.

 

 

Peamised teemad