23:36 25. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Poliitika
lühendatud link
6402

Washingtoni tegevus juhib Venemaa kaasaja väljakutsete nimekirja, mille koostasid "Valdai" diskussiooniklubist osavõtjad. Seejuures ohtu Ukraina poolt eksperdid ei usu.

TALLINN, 29. märts — Sputnik. Peamiseks rahvusvaheliseks ohuks Venemaale jääb endiselt tema nõrgestamisele suunatud USA poliitika. Ohtu riigile kujutavad samuti terrorism, võimalik konflikt Türgiga, kusjuures vahetute ohtude nimekirjas ei ole Ukrainat, kirjutab teisipäevane ajaleht "Izvestija" viitega ettekandele "Rahvusvahelised ohud 2016", teatav RIA Novosti.

Nagu rääkis ajalehele üks ettekande autoritest, "Valdai" klubi programmidirektor Andrei Sušentsov, on Ameerika poliitika hindamisele kaks lähenemist. Ühed leiavad, et USA taotleb teadlikult Venemaa nõrgestamist, teised aga usuvad, et ameeriklased kahjustavad oma eesmärkide saavutamisel Venemaa huve kaudselt.

Väljaande teatel on Venemaa pärast oma õhujõudude edukat operatsiooni Süürias suhetes Läänega leidmas uut vektorit. "Venemaa on end kehtestanud Lähis-Ida juhtiva jõuna, kes on võimeline ekspeditsioonilisi sõjalisi kampaaniaid edukalt läbi viima," leiavad ettekande autorid.

Seejuures teatatakse, et Venemaa osalemine Süüria operatsioonis võib viia konfliktini Türgiga. " Venemaa kaitseplaani kuni 2020 aastani tehakse muudatusi. Türgi konflikti stsenaariumide läbimängimiseks korraldatakse sõjaväeõppusi. Ka türklased korraldavad sõjaväeõppusi ja reservõppekogunemisi," selgitab Sušentsov.

Ettekandes, millele tugineb ajaleht, on juttu ka terroriohust Venemaale islamiradikaalide poolt. See oht säilib ka Süürias tegutsevate terroristide üle täieliku võidu saavutamise korral, kuna "kõige hinnalisemad võitlejad ja väepealikud liiguvad Süüriast tõenäoliselt teistesse nõrga riigivõimuga riikidesse (Iraaki, Liibüasse, Malisse, Afganistani, Somaaliasse ja mujale), kus nad jätkavad oma hävitustööd ".

Väljaande teatel loetletakse rahvusvaheliste ohtude hulgas ka võimalikku pingete kasvu Kaug-Idas ja Kagu-Aasias, kus on märgatav Hiina USA ja tema liitlaste vahelise vastasseisu kasv. Märgitakse, et vahetute ohtude nimekirjas pole Ukrainat, "mis aeglaselt, kuid kindlalt on liikumas niinimetatud külmutatud konfliktide kategooriasse".

 

 

 

Peamised teemad