17:00 20. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1144
  • RUB71.3066
Riigikogu.

Keskerakond saadab Toobali ERJK-sse

© riigikogu.ee
Poliitika
lühendatud link
2401

Keskerakond nimetab oma esindajaks erakondade rahastamise järelevalve komisjonis (ERJK) erakonna peasekretäri Priit Toobali.

TALLINN, 30. märts — Sputnik. Keskerakond esitas ERJK liikmeks erakonna peasekretäri Priit Toobali, seni Keskerakonda esindanud Tõnis Möldrist saab komisjoni asendusliige, teatas BNS-ile Keskerakond.

Komisjoni kuuluvad õiguskantsleri ja riigikontrolöri nimetatud liige ning riigikogus esindatud erakonna poolt nimetatud liige, kes ei ole riigikogu või valitsuse liige.

ERJK liikme volitused kestavad viis aastat.

Riigikohtu kriminaalkolleegium leidis eelmise aasta novembris, et keskerakondlased Priit Toobal ja Lauri Laasi on süüdi Ivor Onksioni eraviisilisele jälitustegevusele kihutamises, samuti panid Priit Toobal ja Eesti Keskerakond toime ametialase võltsimise. Samas sõnumisaladuse rikkumisele kihutamises mõistis riigikohus Priit Toobali ja Lauri Laasi õigeks.

Kriminaalkolleegiumi hinnangul tegid maakohus ja ringkonnakohus õigesti kindlaks, et Priit Toobal võltsis Eesti Keskerakonna huvides kokku viis kassa sissetuleku orderit, võimaldamaks Keskerakonnal kasutada tuvastamata päritoluga sularaha. Võltsitud orderid olid vajalikud, näitamaks, et teadmata allikast pärinev sularaha, mille Priit Toobal Keskerakonna kassasse maksis, on füüsilistelt isikutelt saadud annetus, mida erakond tohib vastu võtta. Anonüümsed annetused oleks Keskerakond pidanud seaduse kohaselt annetajale tagastama või riigieelarvesse kandma.

Kuna Priit Toobal pani dokumendi võltsimise toime Keskerakonna peasekretärina Keskerakonna huvides, tunnistati selles kuriteos süüdi ka Eesti Keskerakond kui juriidiline isik.

 

Peamised teemad