10:03 21. September 2017
Tallinn+ 10°C
Kuula otse
EP andis heakskiidu lennureisijate andmete jagamiseks EL-is.

EP andis loa lennureisijate andmete jagamiseks EL-is

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
11 0 0

Euroopa Parlament andis neljapäeval terrorismivastase võitluse raames heakskiidu lennureisijate info jagamiseks Euroopa Liidu riikide vahel.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. Hääletusega kulmineerus viis aastat kestnud ning Pariisi ja Brüsseli rünnakute järel ägestunud debatt.

Euroopa Komisjon tegi 2011. aastal ettepaneku üleeuroopalise broneeringuinfo süsteemi (Passenger Name Record — PNR) loomiseks. Algatuse poolt hääletas neljapäeval 416 ja vastu 179 europarlamendi saadikut, teatab BNS. Üheksa jäi erapooletuks.

Süsteem lubab jälgida võitlejate liikumist konfliktipiirkondadesse Süürias ja Iraagis ning sealt naasmist. Algatuse alusel hakatakse koguma lennureisijate teavet Euroopa firmade kommertslendudest, mis sisenevad või lahkuvad EL-ist või lendavad ühenduse liikmesriikide vahel. Andmeid hoiustatakse kuus kuud.

Võimude arvates on Süürias ja Iraagis väljaõpet saanud või võidelnud vähemalt 5000 eurooplast. Ametnikel on raskusi nende liikumise jälgimisega ning nende tegevuste tõestamisega. EL-il on praegu lennureisijate andmeid puudutavad lepped USA, Kanada ja Austraaliaga.

 

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas kohtus Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga

  Peaminister Jüri Ratas arutas kolmapäeval Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga, kuidas ta soovib edasi liikuda ambitsioonikate ideedega, mille käis välja nädala eest kõnes Euroopa Parlamendi ees.

  4
 • Sputniku videosillast osavõtjad

  Poliitikaeksperdid on veendunud, et ka pärast Venemaa sõjaväelaste väljaviimist Valgevene territooriumilt jätkavad lääne poliitikud neid ühisõppusi teravalt kritiseerima

  21
 • Rein Müllerson

  Rahvusvahelise meediaklubi Formaat A3 kutsel Krimmi külastanud Tallinna Õigusinstituudi direktor, õigusteaduste doktor professor Rein Müllerson rääkis oma visioonist tänase maailma poliitilise olukorra suhtes.

  46