09:55 21. September 2017
Tallinn+ 9°C
Kuula otse
Välisminister Marina Kaljurand.

Eesti tervitab Ukraina uue valitsuse heaks kiitmist

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
5 0 0

Välisminister Marina Kaljurand tervitas Ukraina parlamendi neljapäevast otsust kiita heaks uus valitsus.

TALLINN, 14. aprill — Sputnik. "Pean oluliseks, et Ukraina uus valitsus oleks stabiilne ja jätkaks poliitiliste ja majandusreformidega, iseäranis nendega, mis on kokku lepitud Rahvusvahelise Valuutafondi ja Euroopa Liiduga," ütles Kaljurand välisministeeriumi teatel.

Välisministri sõnul on riigi stabiilne areng hädavajalik, et kindlustada Ukraina julgeolekut ja rahva heaolu ning kaitsta Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust. „Loodan, et uus valitsus jätkab kindlameelselt riigi reformimist ja valitud Euroopa integratsiooni teekonda," rõhutas ta.

Kaljurand kinnitas, et Eesti jätkab Ukraina igakülgset toetamist. Ta avaldas lootust, et Eesti ja Ukraina senine hea koostöö jätkub uue valitsuse ametiajal.

Ka tunnustas Kaljurand ametist lahkumisest teatanud peaminister Arseni Jatsenjuki tööd. "Jatsenjuk tegutses peaministrina erakordselt raske perioodi jooksul, mille käigus Ukraina tegi olulisi edusamme energeetikasektoris, politsei reformimisel ja majanduse stabiliseerimisel Venemaa agressiooni tingimustes," sõnas Kaljurand.

Ukraina ülemraada kinnitas neljapäeval uue valitsuse koosseisu, mis kooskõlastati eelmisel kolmapäeval koalitsiooninõukogus.

Hommikul kiitis raada 239 häälega heaks senise spiikri Volodõmõr Groismani saamise uueks peaministriks.

 

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas kohtus Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga

  Peaminister Jüri Ratas arutas kolmapäeval Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga, kuidas ta soovib edasi liikuda ambitsioonikate ideedega, mille käis välja nädala eest kõnes Euroopa Parlamendi ees.

  4
 • Sputniku videosillast osavõtjad

  Poliitikaeksperdid on veendunud, et ka pärast Venemaa sõjaväelaste väljaviimist Valgevene territooriumilt jätkavad lääne poliitikud neid ühisõppusi teravalt kritiseerima

  21
 • Rein Müllerson

  Rahvusvahelise meediaklubi Formaat A3 kutsel Krimmi külastanud Tallinna Õigusinstituudi direktor, õigusteaduste doktor professor Rein Müllerson rääkis oma visioonist tänase maailma poliitilise olukorra suhtes.

  46