08:05 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Välisminister Marina Kaljurand.

Kaljurand on eelistatuim presidendikandidaat

© Flickr / Estonian Foreign Ministry
Poliitika
lühendatud link
Eesti presidendivalimised 2016 (92)
2201

Välisminister Marina Kaljurand on jätkuvalt rahva seas eelistatuim presidendikandidaat, kuid endine Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas on vahet vähendanud, selgus Eesti Päevalehe tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

TALLINN, 15. aprill — Sputnik. Kaljuranda toetas 29. märtsist 12. aprillini olnud küsitlusel aprillis 27 protsenti kõigist vastajatest ja seda on märtsiga võrreldes neli protsenti vähem.

Ilmselt on ta toetajaid loovutanud Siim Kallasele, kelle toetus tõusis aprillis märtsiga võrreldes neli protsenti kümnelt 14-le protsendile, teatab BNS.

Turu-uuringute AS-i uuringujuht Juhan Kivirähk sõnas, et kindlasti mõjutas Kallase avalik esileastumine tulemusi. "Oleksin oodanud isegi suuremat mõju, kuid samas tundub ka loogiline, et lihtsalt väljakuulutamine ka ei aita," ütles Kivirähk.

 

Teema:
Eesti presidendivalimised 2016 (92)

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47