11:26 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Siim Kallas.

Tarand alustas Kallase vastast kampaaniat

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
80 0 0

Euroopa Parlamendi liige Indrek Tarand teatas reedel, et protsess, mis algatati Euroopa Komisjoni endise voliniku Siim Kallase suhtes seoses tema väidetavalt reeglitevastase töötamisega ettevõtte Nortal huvides, jätkub ning järgmisel nädalal on oodata uusi arenguid.

TALLINN, 15. aprill — Sputnik. "(Euroopa Parlamendi — BNS) rahanduskomisjoni koordinaatorid koos bürooga ehk presidentide ja asepresidentidega otsustasid, et seda rikkumist tuleb menetleda ja president Jean Arthuis saab järgmisel nädalal valmis kirjaliku ettepaneku komisjonile, kuidas me seda nüüd edasi menetleme," rääkis Tarand reedel Tallinnas ajakirjanikele.

Tarandi sõnul menetletakse edasi tema esitatud kirjalikku arupärimist ehkki Europarlamendi põhiseaduskomisjoni esimees, Euroopa Komisjoni kunagine liige ja Kallase kolleeg, poolatar Danuta Hübner üritas Tarandi kinnitusel protsessi summutada. Jean Arthuis on Euroopa Parlamendi eelarvekomisjoni esimees ning on oma ametikoha järgselt komisjonide esimeeste konverentsi liige. Komisjonide esimeeste konverents on Euroopa Parlamendi poliitiline organ, mis annab vajadusel suuniseid töö koordineerimiseks erinevate komisjonide vahel, teatab BNS.

Tarand viitas oma esinemises eelmisel aastal meedia tähelepanu pälvinud faktile, et Kallas töötas lisaks Dombrovskise nõustamisele ka Eesti IT-firma Nortal huvides. Euroopa Komisjoni endistel volinikel on teatud aja jooksul keelatud üldjuhul töötada eraettevõtete heaks, et hoiduda huvide konfliktist. Kallase kinnitusel sai ta tööks Nortalis Euroopa Komisjonilt loa, ent ta lõpetas siiski töösuhte Nortaliga augusti alguses.

Tarandi reedest avaldust kritiseerisid samal pressikonverentsil Euroopa Parlamendi saadikud Marju Lauristin ja Tunne Kelam. "Europarlamendi saadikutel ei ole minu teada kombeks ja ka lubatud kasutada oma europarlamendi tööd kohalikus poliitikas kampaania tegemiseks ja see ei ole korrektne, kuna Sa osaled praegu presidendikampaanias," ütles Lauristin. "Olen nõus, et meie põhitöö ei ole Eesti presidendikandidaatide vaagimine," lisas Kelam.

Europarlamendi saadiku Urmas Paeti hinnangul oli Kallase juhtum pigem vormiline mitte sisuline. "Poliitiliselt võib ju arvata, et kui inimesed kandideerivad või soovivad kandideerida, siis on on palju neid, kellele nende kandidatuur ei meeldi ja nemad siis võimendavad iga asja, mis võiks seda kandidatuuri nõrgestada," ütles Paet.

Kallas kavatseb meedia hinnangul laupäeval teatada oma plaanist kandideerida Eesti järgmiseks presidendiks, Tarandit on seostatud teise võimaliku presidendikandidaadi, välisminister Marina Kaljurannaga.

 

Samal teemal

Siim Kallas kandideerib presidendiks

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  7
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26