08:05 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Maardu linnas vahetus võim.

Maardu volikogu avaldas umbusaldust linnapeale

© Flickr / ExWhyZed
Poliitika
lühendatud link
35 0 0

Maardu linnavolikogu avaldas reedel umbusaldust Eesti Ühendatud Vasakpartei esimehest linnapeale Valev Kaldile.

TALLINN, 15. aprill — Sputnik. Neli kuud ametis olnud Kaldile umbusalduse avaldamise poolt hääletas 13 saadikut, selle vastu oli kuus saadikut ja kaks saadikut puudus istungilt, ütles BNS-ile Maardu linnasekretär Tiiu-Ann Kaldma.

Umbusaldust avaldas seitse Keskerakonna saadikut, viis valimisliit (VL) Maardu saadikut ja üks VL-ist välja astunud saadik. Umbusaldamise avaldamise vastu oli kuus VL Maardu saadikut.

Plaani järgi toimub järgmine volikogu istung 26. aprillil, kuid Kaldma sõnul pole teada, kas seal uus linnapea valitakse.

Märtsi lõpus algatas Kaldile umbusalduse avaldamise Keskerakonna Maardu osakond, kes heitis linnapeale ette kogenematust ja kooskõlastamata kaadripoliitikat.

Maardu volikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Väino Moor teatas erakonna pressiesindaja vahendusel BNS-ile, et umbusalduse avaldamise põhilised põhjused on Kaldi poolt koalitsioonilepingu rikkumine, sest "koalitsioonilepingut tuleb ellu viia mõlema koalitsioonilepingu osapoole poolt, sealhulgas kaadri paigutamisel vastutavatel positsioonidele linnavalitsuses".

Peale selle on Kald Moori sõnul pidanud "nõiajahti" linnavolikogu liikmetele, et vabaneda talle isiklikult ebamugavatest inimestest, ignoreerinud linnavolikogu liikmete ja abilinnapeade otsuseid ja nõuandeid ning ta ei oska töötada meeskonnas koos oma kolleegidega.

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47