11:33 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Venemaa hävitaja SU27 .

Vene hävitaja häiris Läänemere kohal USA õhujõudude lennukit

© Sputnik / Артем Житенев
Poliitika
lühendatud link
2811

Ühendriikide kaitseministeerium teatas laupäeval, et Venemaa hävitaja SU27 häiris Läänemere kohal USA õhujõudude lennukit RC-135.

TALLINN, 17. aprill — Sputnik. Vahejuhtum leidis Pentagoni andmetel aset neljapäeval rahvusvahelises õhuruumis.

USA kaitseministeeriumi eestkõneleja Laura Seali sõnul oli venelaste tegutsemine "ohtlik ja ebaprofessionaalne". Seali kinnitusel ei viibinud USA lennuk mingil hetkel Venemaa õhuruumis ja oli tavapärasel lennul, teatab BNS.

Pentagoni hinnangul oli olukord ohtlik mõlema lennuki meeskonnale.

"Peale selle võib ühe piloodi ohtlik ja ebaprofessionaalne käitumine lisada veelgi pingeid riikide vahel," tõdes Seal.

Alles kolmapäeval teatas Ühendriikide kaitseametnik, et Vene sõjalennukid sooritasid Läänemerel rahvusvahelistes vetes liikunud USA sõjalaeva kohal esmaspäeval ja teisipäeval "agressiivseid" ülelende. Ühe vahejuhtumi käigus lendas Vene Su-24 umbes 9 meetri kõrguselt üle USA sõjalaeva USS Donald Cook.

Vene õhujõudude Su-24 meeskonnad järgisid Läänemerel rahvusvahelistes vetes USA sõjalaevast Donald Cook mööda lennates kõiki ohutusreegleid, vastas neljapäeval süüdistustele Vene kaitseministeeriumi ametlik esindaja Igor Konašenkov.

 

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  7
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26