11:27 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Assadi partei võitis Süüria parlamendivalimistel enamuse.

Assadi partei võitis parlamendivalimistel enamuse

© REUTERS / OMAR SANADIKI
Poliitika
lühendatud link
2210

Süüria valitsev Baathi partei võitis parlamendivalimistel ootuspäraselt enamiku parlamendikohti, teatas riiklik valimiskomisjon laupäeva hilisõhtul.

TALLINN, 17. aprill — Sputnik. President Bashar al-Assadi võimupartei ja selle liitlased kandideerisid valimisblokina "Rahvuslik Ühtsus" ja võitsid 250-kohalises parlamendis 200 kohta.

Süüria opositsioon on nimetanud kolmapäeval peetud valimisi "farsiks".

Baathi partei on valitsenud Süüriat raudse rusikaga pool sajandit.

Tegemist on esimeste parlamendivalimistega alates kodusõja puhkemisest 2011. aastal, ent ÜRO on teatanud, et ei kavatse valimis tunnustada.

Valimistel puudub rahvusvahelise kogukonna heakskiit. Genfis jätkuvate Süüria rahukõneluste eesmärk on saavutada riigis poliitiline üleminek, koostada uus põhiseadus ja korraldada uued presidendi- ja parlamendivalimised 2017. aasta septembriks.

Valimiskomisjon avaldas kõigi parlamendikoha võitnud poliitikute nimed, vahendas ametlik uudisteagentuur SANA.

Kõik 200-pealise "Rahvusliku Ühtsuse" valimisnimekirja kandidaadid võitsid parlamendikoha. "Enam kui 8,8 miljonist valimisõiguslikust kodanikust hääletas viis miljonit," ütles komisjoni juht Hisham al-Shaar SANA vahendusel.

Esialgu kavatses valimistel osaleda 11 341 kandidaati, ent valimiste eel jäi järele 3500 kandidaati ning ülejäänud loobusid, sest "neil puudusid võidušansid", sõnas al-Shaar.

 

Samal teemal

Väga kummaline vaherahu: Assad valib Aleppo ja Raqqa vahel
Assadi tagasiastumine on Süüria opositsiooni võtmenõue

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  7
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26