06:35 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
Panama paberid (27)
23 0 0

Uurivate ajakirjanike rahvusvaheline konsortsium (ICIJ) avalikustab 9. mail Panama dokumentide andmebaasi, milles sisaldub informatsioon enam kui 200 000 offshore-ettevõtte kohta.

TALLINN, 27. aprill — Sputnik. Andmebaas tehakse avalikuks veebilehel: https://offshoreleaks.icij.org.

Andmed saadi Panama advokaadibüroolt Mossack Fonseca ja selles sisaldub informatsioon ettevõtete, kontsernide, fondide ja sihtasutuste kohta, mis on registreeritud 21 maksuparadiisis alates Hongkongist kuni Nevadani USA-s, teatab err.ee. Nende ettevõtetega on seotud inimesi enam kui 200 riigis ja piirkonnas.

Kui andmebaas avalikustatakse, saavad kasutajad ise informatsiooni otsida ja vaadata tuhandete maksuvabade ettevõtete võrgustikku, sealhulgas on võimalik, et näha saab ka Mossack Fonseca sisedokumente ettevõtete tegelike omanike kohta.

Interaktiivne andmebaas sisaldab ka informatsiooni enam kui 100 000 täiendava ettevõtte kohta, mida ICIJ uuris 2013. aasta maksuparadiiside lekke käigus (Offshore Leaks).
Kuigi see andmebaas avab maailma, mida nii suures ulatuses ei ole kunagi varem tehtud, ei ole tegemist lihtsalt originaaldokumentide väljapaiskamisega, vaid tegemist on ettevõtete põhiinformatsiooniga.

ICIJ ei avalikusta massiliselt isiklikke andmeid, andmebaasis ei sisaldu infot pangakontode ja finantstehingute kohta, samuti ei ole seal e-posti aadresse, muud kirjavahetust, passi- ning telefoninumbreid.

Valitud ja piiratud informatsioon avalikustatakse ICIJ teatel avalikkuse huvides.

Panama dokumentide uurimine on viinud mitme kõrge poliitiku, nende hulgas Islandi peaministri tagasiastumiseni, kuid on avaldanud tugevat survet teistelegi poliitikutele, näiteks Briti peaministrile David Cameronile, kes on pidanud oma sidemeid offshore-ettevõtetega selgitama.

 

 

Teema:
Panama paberid (27)

Peamised teemad