05:45 19. Jaanuar 2018
Tallinn-4°C
Kuula otse
Kreeka lipp.

Kreeka pooldab Venemaa-vastaste sanktsioonide tühistamist

© Flickr / Trine Juel
Poliitika
lühendatud link
1402

Kreeka astub juunis Euroopa Liidus toimuval arutelul välja Venemaa-vastaste sanktsioonide pikendamise vastu.

TALLINN, 27. aprill — Sputnik. Sellest teatas agentuurile RIA Novosti Kreeka välisministri esimene asetäitja Nikos Xydakis.

Juunis hakatakse Euroopa Liidus arutama olukorda Venemaa-vastaste sanktsioonidega. Itaalia peaminister Matteo Renzi teatas, et sanktsioonide automaatset pikendamist ei tule, küsimus viiakse riigipeade ja valitsusjuhtide arutelule.

"Kreeka positsioon seisneb selles, et vastastikused sanktsioonid traumeerivad Euroopa ja Venemaa vahelisi suhteid ega tule kasuks kellelegi. Lihtsalt pingeseisund vaid säilib. Meie seisukoht on, et sanktsioonid tuleb tühistada. See on juba meie ammune seisukoht," ütles Xydakis.

Tema sõnul arutab Ateena partneritega sanktsioonide tühistamist.

"Me arutame Euroopa Liidu ja riikidega, et me tahame asuda sanktsioonide tühistamise juurde. Me leiame, et need ei tule kasuks ei Euroopale, Euroopa riikidele, Euroopa majandusele, Venemaale, kaubavahetusele ega kodanike reisimisvõimalustele riikide vahel. Need kahjustavad kõiki, iga majandusharu ja tekitavad pingeid riikidevahelistes suhetes," ütles Kreeka välisministri esimene asetäitja.

Xydakise sõnul jätkab Kreeka selles suunas liikumist ja paistab, et ka teiste EL riikide suhtumine on muutumas.

"Me olime esimeste seas, kes sanktsioonide vastu olid ja ütlesid, et see peab lõppema. Euroopas on kujunemas õhkkond ja saabunud aeg sellele lõpp teha," ütles Xydakis.

Küsimusele, kas Kreeka kasutab vetoõigust juhul, kui Euroliit otsustab sanktsioone pikendada, vastas diplomaat: "Praegu on sellistest vahenditest veel väga vara rääkida, sest nagu näete itaallaste ja teiste riikide avaldustest, on küpsemas olukord, et saame ka vetota hakkama".

"Survet hakkavad avaldama paljud riigid, kelle majandus on löögi all ja kes tahaksid omada väga häid diplomaatilisi suhteid Venemaaga ja kes liiguvad selles suunas," ütles välisministri esimene asetäitja.

Märkusele, et on olemas grupp riike, kes on sanktsioonide pikendamise poolt vastas Xydakis, et atmosfäär on muutumas.

"Atmosfäär on muutumas. Praegu räägivad Kreeka, Hispaania, Itaalia üht ja vastupidisel seisukohal on vaid Eesti," ütles Xydakis.

Ta peab sanktsioonide tühistamist võimalikuks. "Jah, see on see, mida ma näen, see on tõenäoliseim suund," ütles Kreeka välisministri esimene asetäitja.

 

 

Samal teemal

Prantslased toetavad Venemaa vastaste sanktsioonide tühistamist

Peamised teemad