02:43 21. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB74.0532
Rootsi teatas eelmise aasta suvel, et liitub Tallinnas asuva NATO küberkaitsekoostöö keskusega partnerriigina.

Belgia ja Rootsi ühinevad küberkaitsekeskusega

© REUTERS / FRANCOIS LENOIR
Poliitika
lühendatud link
9 0 0

Belgia ja Rootsi soovivad liituda Tallinnas asuva NATO küberkaitsekoostöö keskusega, keskuse esindaja avaldas lootust, et mõlema riigi liitumine saab toimuma veel tänavu.

TALLINN, 27. aprill — Sputnik. Küberkaitsekeskuse pressiesindaja ütles BNS-ile, et nii Belgia kui ka Rootsi on andnud teada soovist ühineda Tallinnas asuva NATO küberkaitsekoostöö keskusega. "Me loodame juba sel aastal nende lipud keskuse ees lehvivale 18 riigi lipule lisaks heisata," sõnas ta.

"Keskuse liikmeks olemise oluline tingimus on, et riik saadab siia tööle ka oma eksperdid. Mõlemad riigid tegelevad hetkel mehitamisega, mis näitab, et nad on asunud juba tegema praktilisi samme, mis keskuse liikmelisuse puhul vajalikud," sõnas pressiesindaja, teatas BNS.

Belgia kaitseminister Steven Vandeputi ütles teisipäevasel kohtumisel kaitseminister Hannes Hansoga, et et Belgia saadab järgmise aasta alguses oma esindaja teenistusse NATO küberkaitse oivakeskusesse

Rootsi teatas eelmise aasta suvel, et liitub Tallinnas asuva NATO küberkaitsekoostöö keskusega partnerriigina.

Eelmise aasta novembri alguses heisati küberkaitsekeskuse ees keskusega ametlikult liitunud Kreeka, Türgi ja Soome lipud. Kolme uue liikme lisandumisega sai küberkaitsekeskuses suurima osalevate riikide arvuga NATO oivakeskuseks.

Praegu on keskusega liitunud Tšehhi, Prantsusmaa, Saksamaa, Ungari, Itaalia, Läti, Leedu, Holland, Poola, Slovakkia, Hispaania, Ühendkuningriik, Ameerika Ühendriigid, Kreeka, Türgi ja Eesti. Mitte-NATO liikmest on partnerriigina ühinenud Austria ja Soome.

 

Peamised teemad