08:50 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Poliitika
lühendatud link
29 0 0

Sergei Magnitski surma asjaolusid uuriva filmi, mille esitluse Europarlament planeeritud esitluse eel tühistas, režissöör väidab, et ei andnud filmi William Browderile, kuid kahtlustab, et too sai materjalidele siiski ebaseaduslikult ligi.

TALLINN, 29. aprill — Sputnik. Magnitskist rääkiva filmi režissöör Andrei Nekrassov rääkis agentuurile Sputnik, et Hermitage Capital fondi juht William Browder sai juurdepääsu filmile ilmselt ebaseaduslikult.

"Isikute ring, kellele ma filmi juurdepääsu võimaldasin, oli väga piiratud. Ma võin nimetada kõiki, kes filmi näinud on. Me oleme teabe säilitamisse alati väga hoolikalt suhtunud, linkide, kasutajanimede ja paroolide saatmiseks kasutasime krüpteeritud sõnumiedustuse mobiilirakendust Telegram. On absoluutselt välistatud, et Browder sai juurdepääsu filmile meilt. 24 tundi enne esitlust täheldasime me filmi vaatamiste arvu ootamatut kasvu: pluss 80. Mulle on tõsikindlalt teatavaks saanud, et Europarlamendi liikmed jutustasid üksteisele filmi sisu ümber. The Observer kirjutas üsna objektiivse retsensiooni, kuid keeldus avaldamast, mis asjaoludel nad filmi nägid, viidates "ajakirjaniku allikakaitse" põhimõttele. Video vaatamine ja sellele juurdepääsu saamine oli ebaseaduslik ja see on kriminaalkuritegu. Ma kaalun võimalust kaevata Browder kohtusse," ütles Andrei Nekrassov.

Nekrassov ei näidanud filmi Browderile, kinnitas advokaat Natalja Veselnitskaja: "Ilmselt murti sisse Andrei või firma arvutisse, kus filmi hoiti. Kui vaatajad oleksid filmi vaadanud, siis oleksid nad kogu loo nn "Magnitski nimekirjast" lihtsalt kahtluse alla pannud. Browderi jaoks oleksid tagajärjed olnud katastroofilised ja seepärast suutis ta tund enne filmi näitamist tänu Europarlamendi saadikutele osutatud suurele survele saavutada esitluse tühistamise."

Veselnitskaja sõnul kogub režissöör dokumente, mis tõestavad filmile esitatavate falsifitseerimissüüdistuste alusetust.

"Andrei positsioon rajaneb hr Browderilt saadud dokumentidel, mida hiljem võrreldi nende venekeelsete versioonidega. Venekeelne tekst ei vasta tõlgitud dokumendile. See sai Andrei arvamuse täieliku muutumise põhjuseks härra Browderi räägitud loo usaldusväärsusest," ütles Veselnitskaja.

"Püüdes filmi diskrediteerida ja paljastusi vältida, kirjutas Browder oma advokaatide kaudu telejaama aadressil järjekordse võltsingu, varjudes Magnitski ema tunnete taha. Me uurime kolleegidega praegu iga dokumenti, võrdleme venekeelseid originaale inglisekeelsete tõlgetega. Browderile meeldib rääkida: see on hästi dokumenteeritud fakt. Täna saime me aru, et dokumentide tõlked ei vasta nende venekeelsele sisule. Browder edastas dokumendid tõlgetena, mis ei vastanud originaalidele. Need ei ole mitte lihtsalt vead, vaid tahtlik sisumoonutus, fraaside lisamine, mida originaalid ei sisaldanud. Kuid nende dokumentide alusel korraldasid inimesed pikette, võeti vastu Venemaa suhtes sanktsioneerivaid seadusi," teatas Veselnitskaja.

Nekrassovi filmi "Magnitski seaduse kulisside taga" esitlus Europarlamendis oli planeeritud kolmapäevale, mõni päev enne teleesilinastust telekanalis ARTE, kuid tühistati: filmi Hermitage Capital fondi jurist Sergei Magnitski surmast esitlus Europarlamendis tühistati juriidilistel kaalutlustel, teatas esitluse organisaator, Soome eurosaadik Heidi Hautala, seejuures süüdistas filmi režissöör Anderei Nekrassov ürituse nurjamises Hermitage Capital juhti William Browderit.

"Filmi ei saa Europarlamendis näidata juriidiliste probleemide tõttu, mis vajavad reguleerimist," üles Hautala kohaletulnutele.

Niinimetatud "Magnitski nimekiri" võeti USA-s vastu 14. detsembril 2012. aastal ja sellega kehtestati viisasanktsioonid Venemaa kodanikele, kes saadikute arvates olid rikkunud inimõigusi.

 

 

 

Samal teemal

Andekas mister Browder

Peamised teemad