04:58 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Rootsi langetab ise otsused oma kaitse- ja julgeolekupoliitika kohta.

Löfven: Lavrovi NATO-kommentaarid olid kohatud

© Flickr / The U.S. Army
Poliitika
lühendatud link
5030

Rootsi peaminister Stefan Löfven kritiseeris reedel Vene välisministrit Sergei Lavrovi, kes hoiatas, et Rootsi astumisel NATO-sse rakendab Moskva vastusamme.

TALLINN, 30. aprill — Sputnik. Löfven nimetas Lavrovi kommentaare "mittevajalikeks ja kohatuteks".

"Meie langetame Rootsis ise oma otsused meie kaitse- ja julgeolekupoliitika kohta," tsiteeris uudisteportaal Local Löfveni sõnu, teatab BNS.

"Me nõuame selle austamist, samal viisil nagu meie austame teiste riikide otsuseid nende julgeoleku- ja kaitsepoliitika kohta," sõnas peaminister.

"On hästi teada, kus me oleme. Rootsi on olnud pikka aega blokiväline, see on meid hästi teeninud. Me oleme sellest kaua aega teada andnud ning Moskva teab seda."

Lavrov ütles neljapäeval Rootsi päevalehele Dagens Nyheter antud usutluses, et Venemaa rakendaks Rootsi liitumisel NATO-ga sõjalisi vastumeetmeid.

"Kuna Rootsi sõjaline infrastruktuur oleks allutatud NATO ülemjuhatuse kontrollile, siis rakendaksime loomulikult vajalikke sõjalistehnilisi meetmeid meie põhjapiiridel, sest teisel pool asuks nüüd sõjalis-poliitiline liit, mis peab Venemaad ohuks," seletas Lavrov.

Rootsi moderaatide kõneisik välispoliitika küsimustes Karin Enström ütles, et Rootsi peaks välja kutsuma Venemaa suursaadiku, et nõuda selgitusi Lavrovi sõnade kohta.

"See tekitab palju küsimusi, mistõttu on minu arvates tähtis, et välisminister kutsuks välja Venemaa suursaadiku selgitama, mida Venemaa ja Vene välisminister sellega mõtlevad," sõnas ta.

"On tähtis otse rääkida Venemaaga ja mitte lasta sellel dialoogil toimuda meedias," ütles endine kaitseminister.

Euroopa Parlamendi saadik Lars Adaktussen ütles välja selle, mida paljud rootslased väljendasid sotsiaalmeedias. Kristlikust demokraadist veteranpoliitiku sõnul näitavad Lavrovi kommentaarid selgelt, "miks Rootsi peaks NATO-sse astuma".

 

Samal teemal

Eksperdid: Rootsi astumine NATO-sse kutsuks esile Venemaa ootuspärase reageeringu
Soome NATO liikmeks saamine tooks kaasa kriisi suhetes Venemaga

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  33
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27