23:55 18. Veebruar 2018
Tallinn-8°C
Kuula otse
Vene Su-27 lennuk.

Vene riigiduuma kaitsekomitee esimees tõrjus USA süüdistusi

© Sputnik / Валерий Мельников
Poliitika
lühendatud link
3210

Vene hävituslennuk Su-27 manööver USA luurelennuki lähedal reedel Läänemere kohal ei ole ohtlik nagu USA seda väitis, ütles Vene riigiduuma kaitsekomitee esimees ja endine Musta mere laevastiku juhataja admiral Vladimir Komojedov Interfaxile.

TALLINN, 30. aprill — Sputnik. "See ei ole pikeerimine ja rünnaku imiteerimine, seega kõik on korras. See ei ole ohtlik manööver," ütles ta.

USA provotseerib Vene relvajõude, saates oma lennukid ja laevad Venemaa piiride lähedusse, lisas Komojedov, teatab BNS.

Uudistekanal CNN teatas viitega kahele Pentagoni ametnikule, et Su-27 korraldas reedel Läänemerel rahvusvahelises õhuruumis luuremissioonil olnud USA õhujõudude lennuki RC-135 kohal nn. ülerullumise manöövri. Ameeriklaste sõnul on selline manööver väga ohtlik. Lennukite väikseim vahekaugus oli umbes 30 meetrit. CNN-i teatel, Vene lennuk häiris USA lennukit samal viisil Läänemere kohal ka kaks nädalat tagasi.

Neljapäeval Interfaxiga rääkides ütles Komojedov: "Miks lennata siin ja provotseerida Venemaad tegutsema? Ma tahan öelda: kutid, olgem sõbrad, ärge provotseerige Venemaad tegudele, millest te hiljem meedias räägite."

"Kui USA tahab testida meie valmisolekut, me oleme näidanud seda kõikjal, näiteks meie relvajõudude ootamatud inspekteerimised, Süürias, ja olukorrad, mis hõlmavad laevu, allveelaevu ja lennukeid, mis meie piiridele lähenevad," seletas admiral.

 

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Mõneks ajaks vaibunud retoorika "rahulembese" NATO ja "agressiivse" Venemaa vastasseisust sai uue hoo seoses USA otsusega moderniseerida Venemaa piiride lähedal asuvaid baase ja suurendada eelpaigutatud relvade, laskemoona ja tehnika hulka.

  53
 • Lähipäevil tuleb kohati 22 kraadi külma. Illustreeriv foto

  Viimastel päevadel valitsenud pakaseline ilm saab jätku ka uuel nädalal, kui kohati võib õhutemperatuur langeda koguni 22 miinuskraadini.

  36
 • Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke

  Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke Odnoklassniki, VKontakte, Facebook ja teisi sedalaadi veebikeskkondi, teatas ajaleht Izvestja osundusega kaitseministeeriumile.

  41