08:51 25. September 2018
Kuula otse
  • USD1.1773
  • RUB77.5752
USA tunnistab, et Venemaa piloodid ei ürita intsidente provotseerida.

USA tunnistab, et Venemaa piloodid ei ürita intsidente provotseerida

© Sputnik / Валерий Мельников
Poliitika
lühendatud link
2420

Venemaa sõjaväepiloodid ei provotseeri intsidente, nad tahavad vaid Ameerika sõjaväelastele oma kohalolekust "signaali saata ", leiab USA sõjalaevastiku staabiülem admiral John Richardson.

TALLINN, 3. mai — Sputnik. "Ma ei usu, et venelased tahavad intsidenti provotseerida. Ma arvan, et nad üritavad signaali saata. Minu arvates peaks mõistetav olema järgnev: nad tahavad teada anda, et me oleme seal, Balti meres neile nähtavad," ütles Richardson, teatab RIA Novosti viitega agentuurile Associated Press.

Seejuures avaldas ta lootust selliste "ürituste lõpetamisele". Tema sõnul võib Vene lennukite sedalaadi manöövrite tõttu tekkida "taktikaline arusaamatus", mis omakorda võib viia intsidendini. Seejuures taotleb USA tema sõnul sõjaväelaste vahelisi rahulikke suhteid. "Me tahaksime teatud normaliseerumist," ütles admiral.

Ameerika sõjaväelased on viimastel nädalatel mitmel korral kurtnud Vene lendurite halba käitumist Ameerika sõjalaevade ja —lennukite läheduses Balti merel. Nii teatas Pentagoni esindaja 29. aprillil, et Ameerika lennukit RC-135 häiris Balti mere kohal Venemaa Su-27 "ohtlik ja ebaprofessionaalne" püüdurlend.

Ameerika sõjaväelased sedastasid, et Su-27 sooritas Ameerika lennuki kohal "tünnina" tuntud kõrgpilotaažimanöövri. Venemaa kaitseministeeriumi ametlik esindaja kindralmajor Igor Konašenkov teatas, et kõik Venemaa lennukite lennud toimuvad täielikus kooskõlas rahvusvahelise õhuruumi kasutamise reeglitega.

Konošenkov lisas, et luurelennuk RC-135U püüab iga kord Venemaa piiri lähedale hiilida väljalülitatud transponderiga. Seepärast tuleb meie õhutõrjejõududel oma hävitaja õhku tõsta, et lennuki tüüp ja pardanumber visuaalselt identifitseerida".

Konašenkovi sõnul "on sellel Ameerika õhujõudude probleemil kaks lahendust: nad kas ei lenda enam meie piiride läheduses või lülitavad sisse transponderi lennuvahendi automaatseks tuvastamiseks meie objektiivse kontrolli raadiolokatsioonivahendite poolt."

Varem on Venemaa kaitseministeeriumi ametlik esindaja kindralmajor Igor Konašenkov, kommenteerides USA avaldusi Venemaa Su-24 väidetavalt ohtliku lähenemise ja ülelennu kohta sõjalaevast, teatanud, et Venemaa õhujõud sooritasid manöövri USA sõjalaeva juures kõiki ohutusnõudeid järgides.

 

Samal teemal

Vene hävitajad tegid Läänemerel USA sõjalaeva kohal ülelende.
Allikas: Vene hävitajad tegid Läänemerel USA sõjalaeva kohal ülelende
Vene kaitseministeerium ei nõustu USA avaldusega Su-24 ohtlikust lennust
USA komandör: Vene manöövrid ei vasta rahvusvahelistele standarditele
Sõjaline mõistatus ehk miks "Cook" Balti merel "nahka pandi"

Peamised teemad