07:52 25. September 2018
Kuula otse
  • USD1.1773
  • RUB77.5752
Peaminister Taavi Rõivas.

Rõivas ja ÜRO peasekretär kõnelesid muutunud julgeolekuolukorrast

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
8 0 0

Peaminister Taavi Rõivas ja ÜRO peasekretär Ban Ki-moon rääkisid teisipäevasel kohtumisel muutunud julgeolekuolukorrast ja ÜRO rollist konfliktide lahendamisel.

TALLINN, 4. mai —  Sputnik. Peaminister rõhutas, et Eesti on valmis rohkem kaasa rääkima maailma julgeolekut puudutavatel teemadel ning panustama oma kogemustega Julgeolekunõukogu töösse, teatas valitsuse pressiesindaja BNS-ile.

Rõivas ja Ban Ki-Moon rääkisid kohtumisel ka Venemaa tegevusest Ukrainas ja Süürias. Rõivase sõnul on ÜRO-l mõlema konflikti lahendamisel oluline roll.

"On väga oluline, et rahvusvaheline üldsus ei laseks end uinutada Venemaa katsetest näiliselt osaleda Süüria konflikti lahendamises olukorras, kus nad ei ole Ukrainast väljumiseks astunud ühtegi tõsiseltvõetavat sammu," rääkis Rõivas. "Senikaua kuni Minski rahuleping ei ole täidetud, et saa me rääkida normaalsetest suhetest Venemaaga ning peame jätkama sanktsioonipoliitikaga," ütles Rõivas.

Kohtumisel räägiti ka migratsioonikriisist ning Rõivas märkis, et ÜRO rolli sõjapõgenike olukorra leevendamisel ja inimväärsemaks muutmisel on võimatu alahinnata.

Peaminister peab teisipäeval veel kõne Rahvusvahelises Rahuinstituudis, kus ta räägib sellest, kuidas innovatsioon ning e-teenused aitavad kaasa riikide demokraatia arengule ja majanduskasvule.

Rõivas külastas teisipäeval ka Transferwise peagi avatavat kontorit New York City Flatiron hoones. Transferwise alustas USAs tegevust 2015. aasta algul ja sügiseks olid nad vahendanud miljardi dollari väärtuses TransferWise'i klientide tehinguid. Transferwise'l on Ameerika Ühendriikides 70 töötajat.

 

Peamised teemad