01:45 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Venemaa sõjaväe uus nägu.

Politoloog: Venemaa on valmis "vastu hambaid andma " neile, kes meile liiga teevad

© Sputnik / Павел Лисицын
Poliitika
lühendatud link
11784

Punasel väljakul võiduparaadi jälginud välismaa eksperdid on veendunud, et Venemaa on armee arendamisel üles näidanud uut suhtumist.

TALLINN, 11. mai — Sputnik. Punasel väljakul võiduparaadi jälginud välismaa eksperdid on veendunud, et Venemaa on armee arendamisel üles näidanud uut suhtumist. Nende reaktsiooni kommenteeris raadio Sputnik eetris sõjaline politoloog Vassili Belozjorov.

Punasel väljakul võiduparaadi jälginud välismaa eksperdid on veendunud, et Venemaa on armee arendamisel üles näidanud uut suhtumist. Peamine uuendus seisnes nende arvates selles, et Moskva on teadvustanud väljaõpetatud sõjaväepersonali tähtsust. Lisaks sellele märkisid eksperdid ära sõjaväetehnika konstruktsiooni, mis on suunatud sõjaliste operatsioonide tulemuslikkuse maksimaalsele suurendamisele.

"Selline reaktsioon annab tunnistust sellest, et Venemaa arendab järjekindlalt oma armeed ja tõstab selle lahinguvõimet. See käib nii tehnika, kui ka isikkoosseisu väljaõppe kohta. Me hoiame püssirohtu kuivana. Vastavalt Vene Föderatsiooni rahvusliku julgeoleku strateegiale on riigikaitse esimene strateegiline rahvuslik prioriteet. Venemaa sõjavägi on võimeline ära hoidma mistahes kallaletungi meie territooriumile.

Meil on juba korduvalt olnud võimalust jahutada tulipäid, kes arvasid, et Venemaa on nõrk. Venemaa kaitseb oma huve ja näitab, et me olema valmis neile, kes meile liiga teevad, "vastu hambaid andma," " ütles raadio Sputnik eetris sõjaliste politoloogide assotsiatsiooni kaasesimees Vassili Belozjorov. Lisaks sellele on Venemaa tegevus Süürias tema arvates selle piisavalt ilmekaks kinnituseks.

"Kaugeltki mitte kõik riigid ei ole võimelised moodustama sellist grupeeringut mitme tuhande kilomeetri kaugusel, tagama selle lahinguvõimet, sihtmärkide hävitamist ja tema täielikku varustamist. Ma arvan, et paljudele avaldas muljet, kuidas meie löögisüsteem suutis Kaspia mere akvatooriumist suure täpsusega tabada mitme tuhande kilomeetri kaugusel asuvaid terroristide objekte," märkis sõjaline politoloog.

Välismaa eksperdid märkisid ära ka selle, et esmakordselt oli võiduparaadil rivis marssivate sõdurite ja ohvitseride nägudel lai naeratus. Jäi kõlama arvamus, et see on Venemaa sõjaväe uue stiili arendamise jätk, tema uus nägu.

Vassili Belozjorovi arvates on sõjaväelaste naeratus nende suure vaimujõu ilming.

"See kõneleb meie armee kõrgest vaimujõust. Inimesed, kes on rivis, teadvustavad, et nad on võimelised täitma kõik sõjaväele pandavad ülesanded, et see on nende püha kohus, et rahvas toetab neid selles. Seepärast on nende emotsioonid täiesti arusaadavad," märkis sõjaline politoloog.

 

 

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  34
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  20
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12